انجام پاورپوینت حرفه ای و پاورپوینت دفاع

رفرنس دهی مقاله و پایان نامه

رفرنس دهی مقاله و رفرنس نویسی پایان نامه بر اساس روش رفرنس دهی موردنظر مشتری با نرم افزارهای تخصصی رفرنس دهی نظیر اندنوت و مندلی بصورت خودکار و با حداکثر دقت انجام می شود. همچنین برای منابعی که در گوگل اسکالر و نرم افزارها تعریف نشده اند، رفرنس نویسی دستی نیز اعمال می گردد.رفرنس دهی مقاله و رفرنس نویسی پایان نامه چیست؟

رفرنس دهی مقاله، رفرنس نویسی پایان نامه یا هر محتوای آکادمیک دیگر، تقریباً یکی از آخرین اقدامات در تهیه یک سند علمی است. جالب است بدانید که چندصد روش رفرنس دهی مختلف در میان مجلات، دانشگاه ها و مراکز آکادمیک وجود دارد که بسیاری از آن ها از شیوه های نسبتا مشابهی استفاده می کنند. البته که در میان همه روش های ارجاع دهی متن، برخی از آن ها محبوب تر، مرسوم تر و ساده تر هستند.

ثبت سفارش رفرنس دهی مقاله و پایان نامه

ثبت سفارش رفرنس دهی پایان نامه و رفرنس نویسی مقاله در سان تایپ، بهترین سایت رفرنس دهی، به دو صورت انجام می شود:

رفرنس دهی متن در صورت وجود منابع پایان متنی


1. در صورتی که لیست منابع پایان متنی خود را دارید: به لیست منابع پایان متنی در این شرایط نیاز داریم. وجود اسامی نویسندگان یا عنوان مقاله یا کتاب کافی می باشد. لازم نیست که رفرنس ها و مراجع الزاماً بصورت اصولی یا بر اساس سبک خاصی نوشته شده باشد، لذا تنها کافیست که لیست منابع خود را ارسال کنید تا رفرنس دهی شما در نرم افزار مدنظر صورت گیرد. در صورتیکه بخواهید منابع مستقیماً در مقاله و پایان نامه شما بصورت میان متنی و پایان متنی نیز درج شود، بدیهی است که ارسال مقاله یا پایان نامه شما نیز ضروری خواهد بود.

2. در صورتیکه لیست ناقصی از مراجع مقاله یا پایان نامه خود را دارید یا آدرس برخی از مراجع شما در دسترس نیست: ما رفرنس های شما را تکمیل می کنیم. نگران نباشید. کافیست تا هر جزئیاتی از منابع خود دارید را برای ما ارسال کنید.

رفرنس دهی مقاله در صورتیکه مشخصات منابع ناقص باشد
برای استعلام هزینه رفرنس دهی و ثبت سفارش سه روش وجود دارد:
1. ارسال جزئیات سفارش رفرنس دهی در واتس اپ یا تلگرام و دریافت هزینه رفرنس دهی
2. ثبت سفارش داخل وب سایت
3. مشاهده لیست تعرفه رفرنس دهی

استعلام فوری قیمت در واتساپ و تلگرام ثبت سفارش و استعلام قیمت رفرنس دهی مشاهده لیست تعرفه رفرنس دهی


رفرنس دهی نویسی چه اصول و روش هایی دارد؟

سوال اینجاست که اساساً رفرنس نویسی چیست؟ بهترین روش رفرنس دهی مقاله و پایان نامه چیست؟ رفرنس نویسی چیزی جز قراردادن مشخصات یک منبع یا مرجع در انتهای یک متن است؟

پاسخ: بله رفرنس نویسی (یا همان رفرنس دهی، ارجاع دهی و درج منابع و مراجع)، چندصد روش و استاندارد خاص خود را دارد. نحوه رفرنس دهی یا همان روش ارجاع دهی بسیار در سبک های مختلف بسیار متفاوت است. برای درک بهتر تفاوت ها در روش های رفرنس دهی مقاله، چند مثال را مطرح می کنیم :

 • گاهی رفرنس دهی بصورت رفرنس میان متنی، رفرنس درون متنی، رفرنس پایان متنی و یا بصورت درج در پاورقی است.
 • ترتیب و مدل اشاره به اجزای یک رفرنس تفاوت های جدی دارد. حتی ممکن است در رفرنس های پایان متنی، در یک روش ابتدا نام نویسنده و سپس نام کتاب و سال انتشار و غیره بیاید، و در روش رفرنس دهی دیگر با ترتیبی متفاوت.
 • در رفرنس میان متنی یک مقاله، رفرنس ها بصورت عددی و در دیگری با اشاره به نام نویسنده و سالب چاپ همراه است.
 • علائم جداکننده اجزای یک رفرنس نیز متفاوت هستند. ممکن است در یک روش بین سال چاپ، نقطه درج شود، یا در روشی دیگر پرانتز یا کاما!
 • روش ارجاع به آثاری که چندین نویسنده مشترک دارند، در تک تک بخش های یک مرجع متفاوت است.
 • روش نمایش بخش های یک رفرنس نیز تفاوت دارد. ممکن است در یک روش نام نویسنده یا اثر بصورت ایتالیک (کج) یا بولد نوشته شود و در روشی دیگر خیر.

پرکاربردترین روش های رفرنس دهی مقاله و پایان نامه

روش ها و سبک های متعددی برای رفرنس نویسی وجود دارد. اما برخی از این روش های رفرنس دهی مقاله و پایان نامه، پرکاربردتر و مرسوم تر هستند. در ادامه به برخی از این روش ها با ذکر یک مثال مشخص در چندین سبک رفرنس دهی به آموزش رفرنس دهی از مقاله و پایان نامه اشاره می کنیم:روش رفرنس دهی APA (رفرنس دهی به روش APA)

سبک یا استایل APA در ویرایش هفتم انجمن روانشناسی آمریکا تعریف شده است. این روش بصورت معمول در رشته روانشناسی طراحی شده است، اما امروزه در رشته های مختلف من جمله سایر علوم اجتماعی نیز استفاده می شود. برای رفرنس دهی به روش APA لازم است تا استایل زیر را رعایت کنیم.

رفرنس دهی میان متنی به روش APA:

(Adane et al., 2021)

رفرنس دهی پایان متنی به روش APA:

Adane, A., Adege, T. M., Ahmed, M. M., Anteneh, H. A., Ayalew, E. S., Berhanu, D., . . . Bishaw, T. (2021). Routine health management information system data in Ethiopia: consistency, trends, and challenges. Global health action, 14(1), 1868961.


روش رفرنس دهی هاروارد (Harvard)

سبک Harvard اغلب در رشته اقتصاد با نسخه های متعدد استفاده می شود.

رفرنس دهی میان متنی به روش Harvard:

(Adane et al., 2021)

رفرنس دهی پایان متنی به روش Harvard:

ADANE, A., ADEGE, T. M., AHMED, M. M., ANTENEH, H. A., AYALEW, E. S., BERHANU, D., BERHANU, N., BEYENE, M. G., BHATTACHARYA, A. & BISHAW, T. 2021. Routine health management information system data in Ethiopia: consistency, trends, and challenges. Global health action, 14, 1868961.


روش رفرنس دهی MLA

سبک MLA سبک رسمی انجمن زبان مدرن است که در رشته های مختلف علوم انسانی استفاده می شود. برخلاف اکثر سبک‌های استناد پرانتزی، به جای تاریخ نویسنده، صفحه نویسنده مورد اشاره قرار می گیرد.

رفرنس دهی میان متنی به روش MLA:

(Adane et al.)

رفرنس دهی پایان متنی به روش MLA:

Adane, Abyot, et al. "Routine Health Management Information System Data in Ethiopia: Consistency, Trends, and Challenges." Global health action 14.1 (2021): 1868961. Print.


روش رفرنس نویسی شیکاگو نویسنده-تاریخ (Chicago)

سبک تاریخ نویسنده شیکاگو یکی از دو سبک استنادی است که در کتاب راهنمای سبک شیکاگو (ویرایش هفدهم) ارائه گردیده و بیشتر عمدتاً در علوم اجتماعی استفاده می شود.

رفرنس دهی میان متنی به روش شیکاگو:

(Adane et al., 2021)

رفرنس دهی پایان متنی به روش شیکاگو:

Adane, Abyot, Tewabe M Adege, Mesoud M Ahmed, Habtamu A Anteneh, Emiamrew S Ayalew, Della Berhanu, Netsanet Berhanu, Misrak G Beyene, Antoinette Bhattacharya, and Tesfahun Bishaw. 2021. "Routine health management information system data in Ethiopia: consistency, trends, and challenges." Global health action 14 (1): 1868961.


روش رفرنس دهی IEEE

موسسه مهندسین برق و الکترونیک (IEEE) دستورالعمل‌هایی را برای استناد به منابع با اعداد داخل کروشه مطابق با ترتیب ورودی‌های فهرست مرجع اعمال می نماید. این سبک در رشته های مختلف مهندسی و فناوری اطلاعات کاربرد دارد.

رفرنس دهی میان متنی به روش IEEE:

[1]

رفرنس دهی پایان متنی به روش IEEE:

[1] A. Adane et al., "Routine health management information system data in Ethiopia: consistency, trends, and challenges," Global health action, vol. 14, no. 1, p. 1868961, 2021.


روش رفرنس دهی ونکوور ( Vancouver)

از سبک ونکوور در رشته های مختلف پزشکی نیز استفاده می شود.

رفرنس دهی میان متنی به روش ونکوور:

(1)

رفرنس دهی پایان متنی به روش ونکوور:

1. Adane A, Adege TM, Ahmed MM, Anteneh HA, Ayalew ES, Berhanu D, et al. Routine health management information system data in Ethiopia: consistency, trends, and challenges. Global health action. 2021;14(1):1868961.
تفاوت روش رفرنس نویسی سنتی و روش رفرنس دهی جدید با نرم افزار

تفاوت رفرنس نویسی با نرم افزار و روش قدیمی رفرنس زنی

در گذشته پس از آن که مجله اعلام می کرد که متن بایستی برای مثال به روش APA رفرنس دهی شود (رفرنس دهی به روش APA یکی از مرسوم ترین روش های ارجاع دهی مقاله است)، محقق بایستی به مراجع رفرنس دهی مقاله مراجعه می نمود و فرمت این روش را برای انواع رفرنس ها اعم از تک مولف یا چندمولف بودن، برای مراجع کتاب، مقاله، سایت، سازمان ها و نهادها و غیره درک و برای تک تک رفرنس ها خود اعمال می نمود. این روش رفرنس دهی به علت انجام توسط انسان، خطای زیادی داشت و معمولاً اصلاح روش رفرنس دهی کاری طاقت فرسا بود.
اما پیشرفت فناوری به کمک این حوزه نیز آمد. به کمک نرم افزارهای رفرنس دهی، دیگر تنها با ورود بخشی از اطلاعات یک رفرنس در نرم افزار یا پایگاه های داده (نظیر گوگل اسکالر) که قابلیت اتصال به این نرم افزارها را دارند، قادریم تا مرجع موردنظر را بصورت میان متنی و پایان متنی در هر کجای متن خود و با هر سبک، استایل و روش رفرنس دهی، تنها با چند کلیک قرار دهیم. حتی این امکان بصورت آفلاین نیز به لطف پایگاه داده های نرم افزار وجود دارد.


مزیت های استفاده از نرم افزار رفرنس زنی مقاله و پایان نامه

از مزایای استفاده از رفرنس نویسی با نرم افزار نسبت به روش سنتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دقت بالای نرم افزار و کاهش خطای انسانی تا حد صفر
 • امکان به روزرسانی رفرنس ها توسط نرم افزار
 • امکان تغییر روش رفرنس دهی تنها با یک کلیک
 • لزوم وجود فایل نرم افزاری مراجع از طرف اکثر مجلات
 • دسترسی به به روزترین اطلاعات مراجع
 • امکان ردیابی citation های (سایتیشن) یک منبع
 • امکان دسترسی به اطلاعات بصورت آنلاین و آفلاینبهترین نرم افزارهای رفرنس دهی (ارجاع دهی مقاله و پایان نامه)


رفرنس دهی با نرم افزار اندنوت
رفرنس دهی با اندنوت ( Endnote)

نرم افزار اندنوت یکی از پرکاربردترین و راحت ترین نرم افزارها برای درج رفرنس دهی مقاله است. اکثر موسسات، دانشگاه ها، مجلات و کنفرانسها، فایل مرجع اصلی اندنوت مقاله یا پایان نامه را درخواست می کنند. همین نکته دلیل دیگر جامعیت و کاربرد گسترده نرم افزار اندنوت در میان مراکز علمی است.
رفرنس دهی با اندنوت (Endnote) از آن جهت آسان است که با قابلیت اتصال همزمان به گوگل اسکالر (Google Scholar) و نرم افزار ورد (Microsoft Word Office)، کار را برای جستجوی ادرس یک منبع در اینترنت و درج آن در مقاله یا پایان نامه، ساده کرده است.
رفرنس زنی با اندنوت (Endnote) در سان تایپ، به عنوان بهترین موسسه رفرنس دهی متن مقاله، پایان نامه و سایر متون علمی با حداقل هزینه و حداکثر سرعت صورت می پذیرد.رفرنس دهی با نرم افزار مندلی
رفرنس دهی مقاله با مندلی ( Mendeley)

رفرنس نویسی با نرم افزار مندلی (Mendeley) به سادگی کار با اندنوت نیست اما از قابلیتهای جذابی نیز برخوردار است. علاوه بر کارکرد آفلاین و آنلاین در نرم افزار رفرنس زنی مندلی، قادر هستیم تا فایل پی دی اف منابع را نیز به همراه یادداشت های موردنظر به مرجع مربوطه در Mendeley پیوست کنیم تا مطالعه و پیگیری منابع تسهیل شود.
رفرنس زنی در مندلی (Mendeley) در سان تایپ، به عنوان بهترین موسسه رفرنس دهی متن مقاله، پایان نامه و سایر متون علمی با حداقل هزینه و حداکثر سرعت صورت می پذیرد.
برای استعلام هزینه رفرنس دهی و ثبت سفارش سه روش وجود دارد:
1. ارسال جزئیات سفارش رفرنس دهی در واتس اپ یا تلگرام و دریافت هزینه رفرنس دهی مقاله
2. ثبت سفارش داخل وب سایت
3. مشاهده لیست تعرفه رفرنس دهی

استعلام فوری قیمت در واتساپ و تلگرام ثبت سفارش و استعلام قیمت رفرنس دهی مشاهده لیست هزینه رفرنس دهی مقاله

نظرات مشتریان سان تایپ


حالا سفارش ثبت کنید و یک صفحه رفرنس دهی رایگان از ما هدیه بگیرید!

جای نگرانی نیست! تمامی سفارشات شامل ضمانت کیفیت هستند.تایید کیفیت کار با شماست.

همین حالا سفارش رفرنس دهی دهید!ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید :

تمام حقوق این وب سایت متعلق به هلدینگ سانیور گستر سپاهان (دپارتمان مرکزی سان تایپ) است.