پشتیبانی 24 ساعته
همکاری با نیرو های متخصص
تحویل به موقع بدون محدودیت زمانی
تعرفه مناسب بودجه شما


سفارش ویراستاری متن


ویرایش متن، لازمه بیان شیوا و رعایت چارچوب ها و استانداردهای نگارش است. اما معمولاً برای چه متونی به سفارش ویرایش متن نیاز پیدا می کنیم؟
- سفارش ویرایش مقاله : سفارش ویراستاری مقاله مقاله به زبان فارسی یا انگلیسی یکی از درخواست های رایج دانشجویان است. سفارش ویرایش مقاله می تواند از نظر ادبی، تخصصی و نگارشی صورت بپذیرد. البته که برخی از دانشجویان بیشتر بر وجه نگارشی و تنظیم مقاله برای چاپ در ژورنالها نیازمند هستند. عمده این درخواستها، ویرایش مقاله ISI یا ویراستاری مقاله علمی پژوهشی و غیره می باشد.
البته در صورتی که مقاله شما از طریق صفحه سفارش مقاله ، انجام شود، ویراستاری کامل متن مقاله هدیه ما به شما خواهد بود و بابت آن از شما هزینه ای دریافت نخواهد شد.
- ویرایش پایان نامه (تنظیم پایان نامه) : کمتر دیده می شود که دانشجویان، دغدغه ویرایش بدنه اصلی متن پایان نامه را داشته باشند چرا که معمولاً از مقالات، کتب و سایر منابع برای نگارش بدنه پایان نامه استفاده می کنند. اما آنچه که بیش از همه دغدغه دانشجویان است، بحث تنظیم پایان نامه یا همان اصلاح و ویراستاری پایان نامه بر اساس اصول و فرمت تنظیم پایان نامه دانشگاه ها می باشد. کاری مشکل و حساس که نیازمند مهارت کار با نرم افزار ورد داشته و از عهده هر فردی بر نمی آید. اگر کار ویراستاری پایان نامه توسط فرد با تجربه صورت نگیرد، با کوچکترین تغییری در کار، تنظیم پایان نامه به هم خورده و مجدداً نیاز به ویرایش خواهد داشت. سفارش ویراستاری پایان نامه و تنظیم پایان نامه بر اساس دستورالعمل و شیوه نامه نگارش پایان نامه دانشگاه با توجه به نیاز دانشجویان بصورت فوری و تخصصی صورت میگیرد. در ویراستاری پایان نامه ابتدا بایستی پایان نامه از نظر اصول نگارشی و فنی ویرایش گردد. در مرحله دوم ویراستاری متن، چگونگی قراردادن پایان نامه در فرمت و قالب دانشگاه بر اساس دستورالعمل شیوه نامه دانشگاه موردنظر خواهد بود. دقت کنید قالب و فرمت دانشگاهی در کلیه موسسات و دانشگاه های کشور متفاوت بوده و دانشجویان بایستی نسبت به تنظیم پایان نامه خود دقت داشته باشند. فهرست زنی متون شکل ها و جداول، یکسان سازی فونت بخش های مختلف پایان نامه، شماره زنی صفحات، چینش پاراگراف ها، رعایت اصول رفرنس دهی صحیح بر اساس شیوه های ارجاع استاندارد، ترجمه انگلیسی چکیده، و غیره از جمله مواردی است که در ویرایش پایان نامه صورت می پذیرد. قیمت ویراستاری پایان نامه بر اساس تعرفه دانشجویی و بصورت منصفانه محاسبه میگردد.
- ویراستاری نامه های اداری و سایر متون : بسیاری از شرکت ها برای مکاتبه با همکاران خارجی خود، ناگزیر به ارسال نامه های اداری از طریق ایمیل هستند. اما به علت عدم آشنایی با زبان های خارجی و همچنین اصول نامه نگاری اداری، همواره با مشکل روبرو هستند چرا که صحت نامه های ارسالی، نشان پرستیژ اداری آن هاست.
- ویرایش متن ترجمه شده : بعضاً شده که برخی از دانشجویان اقدام به ترجمه متن تخصصی کرده اند اما پس از اتمام کار احساس می کنند که نیاز است تا متن مورد بازبینی قرار گیرد یا اصطلاحاً دستی به سر و روی متن کشیده شود!
- ویراستاری کتاب : ویرایش کتاب در کلیه زمینه های تخصصی از نظر علمی محتوایی، ساختاری و فنی و همچنین ویراستاری کتب ادبی از جمله مهم ترین درخواستهای ویراستاری متن بوده که همواره توسط برجسته ترین کارشناسان ویرایش متون فارسی و انگلیسی انجام شده اند.

حالا سفارش ثبت کنید و یک صفحه ویرایش متن رایگان از ما هدیه بگیرید!

جای نگرانی نیست! تمامی سفارشات شامل ضمانت کیفیت هستند.تایید کیفیت کار با شماست.

همین حالا سفارش ویرایش متن دهید!سفارش ویرایش متن، چیزی فراتر از تسلط بر ادبیات!

سالهای پیش، پیدا کردن یک ویراستار کار بسیار مشکلی بود. البته ویراستاری که از عهده سفارش ویراستاری متن تخصصی بربیاید.
بله درست شنیدید! سفارش ویراستاری متن یکی از تخصصی ترین امور در فرآیند نگارش و پژوهش است. با ذکر مثالی ساده ذهن شما را باز تر می کنیم. فرض کنید که یک کتاب تخصصی حوزه پزشکی برای ویراستاری متن داریم. همچنین دو ویراستار در دسترس ما هستند که یکی مسلط بر ادبیات و در امر ویراستاری باتجربه است. دیگری نیز بر ادبیات مسلط بوده و تجربه کافی نیز برای این امر دارد اما علاوه بر این، دارای تحصیلات مرتبط با رشته پزشکی می باشد. به نظر شما نتیجه نهایی کار این دو ویرایشگرِ متنِ با تجربه بر روی متن تخصصی پزشکی چه خواهد بود؟
بله قطعاً ویراستار دوم که از تجربه، مهارت ادبی و تخصص ویژه مرتبط با متن برخوردار است، موفق تر عمل خواهد کرد.


ویرایش مقاله و پایان نامه

چالش های سفارش ویرایش متن متن و بهترین راه حل!

کیفیت ویراستاری متن : ویراستاری متن زمانی حرفه ای خواهد بود که هر متن بنا بر زمینه تخصصی خود، به ویراستار متخصص و با تجربه در همان زمینه و گرایش سپرده شود.
قیمت سفارش ویرایش متن: ویراستاری متن بسته به فعالیتی که روی متن صورت می گیرد، هزینه متفاوتی پیدا می کند. در ادامه سه تیپ ویراستاری متن به تفصیل شرح داده شده است. بطور کلی تعرفه سفارش ویراستاری متن بر اساس نرخ دانشجویی محاسبه می گردد.
پشتیبانی ویراستاری متن: سفارش ویرایش متن بایستی دارای پشتیبانی تمام وقت و 24 ساعته باشد تا نیاز مشتریان را در هر ساعت از شبانه روز مرتفع کند.
تحویل سفارش ویراستاری متن در موعد مقرر: یک ویرایشگر متن موظف است تا سفارش مشتری را سر وقت معین تحویل دهد وگرنه بی فایده است!
حجم بالای سفارش ویراستاری متن و زمان اندک انجام کار! ویرایش متن نیاز به زمان و تمرکز دارد و اگر حجم کار زیاد باشد، از کیفیت کار کاسته می گردد. لذا بایستی این مشکل را مرتفع کرد. تقسیم سفارش بین چند ویراستار تنها راه حل است. البته که هر ویرایشگر سبک و سیاق خاص خود را دارد اما برای سفارشات با زمان کم و حجم زیاد، این راهکار به مشتری کمک شایانی خواهد کرد.

و اما راه حل:
ســان تایپ، بزرگترین مرکز سفارش ویراستاری متن آنلاین تخصصی کشور می باشد که با بیش از یک دهه تجـربه، کلیه سفارشات ویرایش متن سراسر کشور را پشتیبانی می نماید. سان تایپ بیش از 3000 ویراستار حرفه ای را در زمینه های مختلف علمی در اختیار داشته و آماده ارائه خدمت به هموطنان عزیز می باشد. اگر به این نتیجه رسیده اید که ما نیاز شما را شناخته ایم، مطمئن باشید که برای شما برنامه ریزی مناسب کرده و راه حل مناسبی ارائه نموده ایم.


انواع ویرایش متن (اقدامات قابل انجام بر روی فایل شما!):

ویراستاری (ویرایش) فنی متن :

 1. یکسان سازی روش نگارش کلمات: برای مثال تبدیل عبارتهایی مانند « میخواند » و « بسمه تعالی » به « می‌خواند » و « باسمه تعالی ».
 2. اصلاح غلط های املایی مانند لغاتی چون « سپاسگذار » و « حظار » به « سپاسگزار » و « حضار ».
 3. تنظیم صحیح پاراگراف های متن. متونی در یک پاراگراف قرار می گیرند که مفهوم واحد و یکپارچه مشخصی داشته باشند.
 4. اصلاح نشانه گذاری های موجود در متن مانند نقطه، ویرگول، پرانتز، کروشه و ...
 5. یکسان سازی اصطلاحات لاتین و معادل آنها در کل متن.
 6. اصلاح دستورهای نوشتن اعداد، فرمولها، اعراب گذاری و مختصرنویسی عبارتها.
 7. بررسی جایگاه نقل قول، ارجاعات، آدرس های پانوشت، یادداشت و منابع پایانی.
 8. بررسی بدنه کلی اثر شامل جدول ها، نمودار ها، تصویر ها، فهرست مطالب، لغت نامه، نمایه ها و ...
 9. بررسی نوع و اندازه قلم حروف، عناوین فصل ها، بخش ها، زیر بخش ها، سربرگ ها و اصلاح کلیه ی غلط های املایی.

ویرایش (ویراستاری) زبانی و ساختاری متن :

رفع اشکال های دستوری، ساختاری و جمله بندی. برای نمونه در جمله : « باعث مباهات بنده است که از مهارتهای شما آگاه و در کسب و کار خود از آن‌ها استفاده کنم»، بایستی نوشت « باعث مباهات بنده است که از مهارتهای شما آگاه شوم و در کسب و کار خود از آن‌ها استفاده کنم». چرا که جمله اولیه از نظر دستوری اشتباه می باشد.

 1. اصلاح انحراف از زبان اصلی.
 2. اصلاح جملات نارسا و مبهم و همچنین عامیانه.
 3. گزینش عبارت های معادل فارسی برای واژگان لاتین و حذف تعابیر و لغات تکراری و زائد.
 4. کوتاه سازی جملات طولانی
 5. روان سازی متن از نظر جمله بندی و انتخاب صحیح لغات فارسی.

ویرایش علمی متن :

 1. حذف و اصلاح جملات تکراری، غیر ضروری و ناپسند.
 2. بررسی و تنظیم مطالب در صفحه.
 3. بررسی کاستی های موجود در متن و پاورقی.
 4. وفاداری به متن اصلی از نظر لغوی در صورت ترجمه.
 5. بازبینی مطالب و نکات اشتباه و غیرعلمی.

دقت کنید ویراستاری علمی تنها و تنها بایستی توسط کارشناس تخصصی مرتبط با محتوای متن ویراستاری گردد.


نظرات مشتریان سان تایپ


حالا سفارش ثبت کنید و یک صفحه ویراستاری متن رایگان از ما هدیه بگیرید!

جای نگرانی نیست! تمامی سفارشات شامل ضمانت کیفیت هستند.تایید کیفیت کار با شماست.

همین حالا سفارش ویرایش متن دهید!ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید :

تمام حقوق این وب سایت متعلق به هلدینگ سانیور گستر سپاهان (دپارتمان مرکزی سان تایپ) است.