پارافریز مقاله، رفع پلاجریزم و سرقت ادبی

خدمات پارافریز آنلاین: جادوی بازی با ادبیات!


پارافریز و رفع سرقت ادبی متن خود را جدی بگیرید چرا که انجام نادرست آن می تواند تمامی زحمات شما در نگارش یک مقاله یا پایان نامه را از بین ببرد. همچنین استفاده از ابزارهای ماشینی و رایگان جهت انجام پارافریز موجب رد شدن یا اصطلاحاً ریجکتی مقاله شما شود. بنابراین به منظور رفع سرقت ادبی و دستیابی به درصد همانندجویی مدنظر، بایستی وقت و هزینه لازم را جهت پارافریز آنلاین متن خود در نظر بگیرید.

سفارش شما چیست؟

1

پارافریز متن فارسی

پارافریز فارسی در کلیه رشته ها به منظور رفع سرقت ادبی و مطابق با درصد همانندجویی مدنظر مجلات داخلی و بین‌المللی انجام می گردد.

هزینه بازنویسی متن فارسی

2

پارافریز متن انگلیسی

پارافریز متن انگلیسی مطابق قوانین پلاجریزم ژورنال مدنظر یا همایش بین‌المللی در کلیه گرایش های عمومی و تخصصی انجام می گردد.

هزینه پارافریز متن انگلیسی

3

پارافریز مقاله

خدمات بازنویسی مقاله به منظور رفع سرقت ادبی مقالات جهت چاپ انجام می گردد. هزینه پارافریز مقاله بر اساس درصد مشابهت مدنظر مشخص خواهد شد.

هزینه بازنویسی مقاله

4


پارافریز پایان نامه

پارافریز پایان نامه مطابق با گزارش همانندجویی سامانه همانندجو و درصد مشابهت پایان نامه که برای هر دانشگاه متفاوت است، انجام می گردد.

هزینه پارافریز پایان نامه

1. بازنویسی متن فارسی


پارافریز متن فارسی یکی از مراحل رایج در درخواست یک مقاله یا پایان نامه برای اکسپت در مجلات، همایش ها و دانشگاه ها خواهد بود. در پاسخ به افرادی که کلیدواژه پارافریز چیست را فوراً در گوگل جستجو می کنند، باید گفت که پافرافریز به معنای بازنویسی متن فارسی به شکلی است که دیگر جملات متن موردنظر، شبیه به نسخه قبلی خود نباشند چرا که نسخه قبلی متن، از نظر موتورهای مشابهت یاب یا همانندجو، شبیه به متن دیگر مقالات یا رساله های علمی می باشد و استفاده مستقیم از متون علمی دیگر، سرقت ادبی محسوب می شود.
در حوزه علمی پژوهشی نیز پارافریز فارسی در زمان چاپ اسناد علمی موردنیاز خواهد بود. این نکته را در نظر داشته باشید که چه متنی را خودتان نوشته باشید و یا از منابع دیگر مستقیماً نقل مستقیم کرده باشید، ممکن است با ایراد همانندجویی مجلات روبرو شوید. پس اگر متن خود را بصورت تالیفی نوشتید و باز هم ایراد پلاجریزم یا همان سرقت ادبی به شما گرفته شد، عصبانی نشوید! یک اتفاق کاملاً عادی بر اساس خطای ناخواسته موتورهای همانندجو می‌باشد.

جهت استعلام تعرفه پارافریز متن فارسی ، کافیست تا متن، گزارش همانندجویی (در صورت وجود) و درصد مشابهت مدنظر خود را به کارشناسان ما در پشتیبانی ارسال نمایید.


اما برای بازنویسی آنلاین متن فارسی روش های مختلفی پیشنهاد می شود. نکته مهم این است که عدم توجه درست به اصول پارافریز متن فارسی می تواند منجر به رد درخواست چاپ شما شود و علاوه بر هدر رفتن هزینه و زمان، اعتبار علمی شما نیز خدشه دار شود. پس تبلیغاتی نظیر بازنویسی متن فارسی رایگان و یا پارافریز فارسی آنلاین رایگان کاملاً فراموش کنید. اساساً یک سایت بازنویسی متن فارسی با سخت گیری های بسیار اقدام به جذب اساتید متخصص در زمینه های علمی متعدد و همچنین مسلط به ادبیات فارسی می نماید تا از اعتبار علمی مشتریان خود محافظت کند. بنابر همین ملاحظات، یک سایت پارافریز فارسی اصول علمی و ادبی را در انجام پارافریز آنلاین فارسی مدنظر قرار خواهد داد. برای اطلاع از هزینه پارافریز متن فارسی آنلاین به جدول تعرفه مراجعه نمایید.


جدول هزینه بازنویسی متن فارسی
زبان متن هزینه هر کلمه بسته به زمینه تخصصی متن (تومان)
پارافریز متن فارسی 30-50 تومان

پارافریز فارسی آنلاین توسط اساتید برجسته دانشگاه که هم به حوزه علمی مدنظر اشراف دارند و در ادبیات فارسی نیز صاحب قلم هستند، انجام می گردد. سان تایپ به عنوان اولین سایت پارافریز متن فارسی کشور که این خدمت را اولین بار در سال 1384 در بستر اولین سایت خدمات دانشگاهی ارائه نمود، توانست تا با ثبت بالاترین رکورد در میان رقبا، معتبرترین سایت پارافریز متن فارسی در حوزه نشر و چاپ شود و این فرایند را بصورت کاملاً دستی و تخصصی و بدون بهره گیری از هرگونه نرم افزار بازنویسی متن فارسی انجام دهد.
2. پارافریز متن انگلیسی


پارافریز متن انگلیسی همواره دارای حساسیت و دشواری بیشتری بوده است. دلیل این مطلب این است که بانکها و پایگاه های اطلاعات مقالات و پایان نامه های دانشگاهی در حوزه زبان انگلیسی بسیار گسترده تر از سایر زبان ها هستند و همین امر امکان تشابه یک متن با سایر متون علمی را بالا می برد. از آن جایی که سیستم مشابهت یابی مقاله انگلیسی بسیار جامع تر از سایر زبان هاست، بنابراین امکان مواجهه با هشدار پلاجریزم از طرف ژورنالها کاملاً امری طبیعی بنظر می رسد. پس نکته اول این است که نگران نشوید!
نکته مهم دیگر این است که شما مقاله یا پایان نامه یا هرگونه گزارش علمی را برای انسان ها می نویسید نه ربات‌ها! پس اگر مخاطب شما یک انسان انگلیسی زبان با ظرایف ادبی و گرامری است، استفاده از نرم افزار جهت پارافریز متون انگلیسی را کاملاً فراموش کنید! عدم توجه به این مطلب، به ریجکت شدن مقاله یا پایان نامه شما می انجامد.

جهت استعلام هزینه پارافریز متن انگلیسی کافیست تا متن خود، گزارش پلاجریزم (در صورت وجود) و درصد همانندجویی مدنظر را به کارشناسان ما در پشتیبانی ارسال نمایید.


اما سان تایپ به عنوان اولین سایت برای پارافریز متن انگلیسی همواره سعی داشته تا استانداردهای مجلات و همایش های بین المللی را بشناسد. این تجربه به واسطه نوشتن مقاله ISI در ژورنالهای مختلف محقق شده است. بنابراین مهم نکته برای پیدا کردن یک سایت مناسب جهت پارافریز متون انگلیسی ، تجربه و شناخت نسبت به مجلات علمی است.
نکته دیگر این است که علاوه بر اینکه بایستی به زمینه تخصصی متن توجه نمود، باید این نکته را هم مدنظر قرار داد که پارافریز انگلیسی آنلاین مستلزم تسلط کامل به ادبیات انگلیسی است. پس اگر بنظرتان زبان انگلیسی شما خوب است، این مزیت به تنهایی پاسخگوی یک بازنویسی متن انگلیسی بصورت حرفه ای و مورد قبول ژورنالها نیست. پس نکته اصلی، استفاده از کارشناسان انگلیسی زبان یا اصطلاحاً نیتیو (که زبان انگلیسی، زبان مادری آنهاست) و یا بهره بردن از اساتید دارای آیلتس یا تاقل آکادمیک بالای 90 درصد به خصوص در حوزه رایتینگ است.
سایت پارافریز انگلیسی باید این استانداردها را رعایت کند تا یک پارافریز آنلاین متن انگلیسی مورد پذیرش مجله قرار بگیرد. پارافریز انگلیسی آنلاین با توجه به درصد پلاجریزم مدنظر دانشجو انجام می پذیرد. از آنجایی که اکثر مجلات علمی و معتبر بین المللی، نسبت به درصد پلاجریزم مقاله حساسیت ویژه ای دارند، بایستی نسبت به کیفیت پارافریز آنلاین متن انگلیسی توجه ویژه ای داشت و درصد همانندجویی مدنظر مجله را کاملاً رعایت نمود.


جدول هزینه پارافریز متن انگلیسی
زبان متن هزینه هر کلمه بسته به زمینه تخصصی متن (تومان)
هزینه پارافریز متن انگلیسی 70-150 تومان
3. پارافریز مقاله


پارافریز مقاله چیست : پارافریز مقاله به معنای بازنویسی مقاله با حفظ مفهوم قبلی اما با استفاده از ادبیات و طرز بیان متفاوت است. در واقع اگر به پارافریز مقاله نیاز پیدا کرده اید، یعنی سامانه های کشف پلاجریزم یا همان سرقت ادبی به شما مشکوک شده اند. برای رفع سرقت ادبی مقالات ، بایستی پارافریز مقاله انجام بپذیرد تا میزان مشابهت متن شما با سایر مقالات ثبت شده بانک اطلاعاتی مجلات، به درصد موردنظر مجله برسد. برای مثال اگر استاندارد پلاجریزم یک مجله، 10 درصد باشد، و مطابق گزارش همانندجویی همان مجله، متن شما دارای 35 درصد پلاجریزم یا همان مشابهت باشد، بایستی پارافریز مقاله خود را به قدری انجام دهید که در گزارش بعدی مجله، درصد مشابهت شما به زیر 10 درصد موردنظر مجله رسیده باشد.

جهت استعلام هزینه پارافریز مقاله کافیست تا مقاله، گزارش مشابهت یابی (در صورت وجود) و درصد همانندجویی مدنظر را به کارشناسان ما در پشتیبانی ارسال نمایید.


بنابراین بایستی متوجه حساسیت موضوع شده باشید چرا که در صورت عدم رعایت استاندارد پلاجریزم و عدم دقت مجدد در مرحله ریوایز یا اصلاح مقاله، درخواست چاپ شما رد خواهد شد. از همین رو بایستی پارافریز مقاله خود را جدی بگیرید و برای انجام هرچه بهتر آن، هزینه پارافریز مقاله در لیست هزینه های موردنیاز جهت چاپ مقاله خود حتماً لحاظ کنید.
سان تایپ به عنوان اولین موسسه رفع سرقت ادبی و پارافریز آنلاین کشور، روش کاهش درصد همانندجویی را بر اساس اصول علمی و همچنین تجربه نگارش هزاران مقاله در هفده سال اخیر فعالیت خود، به خوبی می داند و پارافریز مقاله شما را به بهترین شکل ممکن انجام میدهد.


جدول هزینه پارافریز مقاله
زبان مقاله هزینه هر کلمه بسته به زمینه تخصصی مقاله (تومان)
هزینه پارافریز مقاله فارسی 30-50 تومان
هزینه پارافریز مقاله انگلیسی 70-150 تومان


گزارش همانندجویی در پارافریز مقاله چیست؟

پارافریز مقاله بر اساس گزارش پلاجریزم یا بر اساس درصد همانندجویی مدنظر مجله یا دانشگاه انجام می شود. در سفارش پارافریز مقاله، ممکن است پژوهشگر گزارش همانندجویی مجله یا دانشگاه را دریافت کرده و یا بر اساس درصد همانندجویی مشخصی، سعی در پارافریز مقاله خود داشته باشد. در هر صورت، پارافریز راه حل کاهش پلاجریزم (plagiarism) یا همان سرقت ادبی است.


نوع اول: گزارش همانندجویی را از مجله یا دانشگاه دریافت کرده ام
گزارش سرقت ادبی متن

در این حالت، پژوهشگر گزارش همانندجویی یا همان وضعیت سرقت ادبی (پلاجریزم) را از مجله و یا دانشگاه خود دریافت کرده و بر اساس گزارش، نیاز به پارافریز مقاله خود با هدف رسیدن به درصد تعیین شده دارد. این گزارش در واقع همان متن مقاله شماست که بعضی از جملات آن به دلیل سرقت ادبی یا پلاجریزم هایلایت شده اند.
در این حالت، پارافریز آنلاین بر اساس گزارش پلاجریزم ارسالی شما، انجام می گردد و جملات و عبارات و پاراگراف های مورد اشاره در گزارش بصورت کاملا علمی و تخصصی پارافریز شده و متن بازنویسی می گردد. بازنویسی و اصلاح موارد ذکر شده، موجب کاهش درصد مشابهت متن خواهد شد.
سان تایپ فایل شما را در وضعیت ترک چنج (Track Changes) قرار داده و سپس اقدام به ویراستاری آنلاین می کند. این قابلیت به شما کمک می کند تا به روشنی کلیه اقداماتی را که روی فایل انجام شده است، بصورت شفاف و واضح ببینید.نوع دوم: گزارش همانندجویی ندارم

حالت دیگر برای پارافریز مقاله بدین شکل است که می دانید به علت استفاده بیش از حد از روش نقل مستقیم در تهیه مقاله یا پایان نامه خود، احتمال مواجهه با مشکل همانندجویی و پلاجریزم را بالا خواهد بود. لذا پیش از آنکه متن خود را برای مجله، ژورنال، همایش، کنفرانس یا استاد خود ارسال کنید، بایستی پارافریز کردن را در دستور کار قرار دهید. بر اساس دستورالعمل مجله یا استاد، درصد مشخصی از پارافریز موردنظر پژوهشگر خواهد بود. دقت کنید که هرچه میزان درصد همانندجویی حال حاصر مشتری باشد، طبیعتا کار و زمان بیشتری خواهد برد تا متن کمترین میزان مشابهت را داشته باشد، به درصد موردنظر دست پیدا کند و طبیعتاً هزینه بیشتری خواهد داشت. نهایتاً پس از اتمام پارافریز مقاله، گزارش پلاجریزم از موتورهای تشخیص و کنترل پلاجریزم بصورت رایگان تقدیم میگردد.

پارافریز مقاله مطابق درصد همانندجویی مجله یا دانشگاهریپورت پلاجریزم یا گزارش همانندجویی

تاثیر گزارش پلاجریزم در تعیین قیمت پارافریز

گزارش همانندجویی یا همان در کاهش هزینه پارافریز پایان نامه و مقاله موثر است. در صورتیکه گزارش سرقت ادبی را قبلاً از مجله یا دانشگاه دریافت کردید، حتماً آن را ارسال نمایید. بطور کلی در تخمین هزینه پارافریز مقاله، با دو حالت روبرو هستیم:

 • اگر دانشگاه، استاد، مجله (ژورنال) و یا کنفرانس (همایش) به شما فایل گزارش همانندجویی یا همان Plagiarism Report را داده اند، هزینه پارافریز مقاله شما حداقل خواهد بود. چرا که در گزارش، کلمات و جملات نیازمند تغییر مشخص شده و کارشناس پارافریز تنها کافیست همان جملات، کلمات و اندکی پس و پیش آن ها را اصلاح کند. پس کل متن نیاز به بازبینی ندارد.
 • اما اگر گزارش سرقت ادبی به همراه ندارید، بنابراین باید کل متن شما پارافریز شده که طبیعتاً هزینه پارافریز متن بصورت کامل از شما دریافت می شود.
4. پارافریز پایان نامه


سامانه همانندجو ایرانداک اساساً با هدف کنترل درصد مشابهت پایان نامه توسط وزارت علوم طراحی شده است. طبیعتا اگر در ایران تحصیل می کنید، در زمان بارگزاری پروپوزال و پایان نامه و بروز درصد همانندجویی بالاتر از حد مجاز، بایستی نسبت به پارافریز پایان نامه خود اقدام نمایید.
در دانشگاه های خارج از کشور، قوانین پلاجریزم برای رساله و پایان نامه تابع قوانین دانشگاه هاست که بایستی مطابق شیوه نامه دانشگاه، نسبت به پارافریز پایان نامه انگلیسی خود اقدام نمایید.
هزینه رفع مشکل همانندجویی پایان نامه با توجه به حجم و زمینه تخصصی آن تعیین می گردد. پارافریز کردن پایان نامه بصورت فصل به فصل و یا بخش بخش انجام می گردد چرا که معمولاً در این کیس، گزارش ایران داک یا دانشگاه موجود است. اما در صورتی که پیش از ارسال به سامانه همانندجو، تمایل داشته باشید تا پارافریز پایان نامه را انجام دهید، بنا بر درخواست دانشجو، کل یا بخشی از پایان نامه قابل پارافریز کردن است تا کاهش درصد همانندجویی محقق شود. همچنین پارافریز متن پایان نامه حتماً بایستی توسط کارشناس متخصص نسبت به زمینه تخصصی رساله انجام شود تا از لحاظ علمی متن دچار هیچ خدشه ای نشود.


جدول هزینه پارافریز پایان نامه
زبان پایان نامه هزینه هر کلمه بسته به زمینه تخصصی پایان نامه (تومان)
هزینه پارافریز پایان نامه فارسی 30-50 تومان
هزینه پارافریز پایان نامه انگلیسی 70-150 تومان

جهت استعلام هزینه پارافریز پایان نامه کافیست تا پایان نامه، گزارش همانندجویی (در صورت وجود) و درصد مدنظر را به کارشناسان ما در پشتیبانی ارسال نمایید.نرم افزار پارافریز : راهکار گزارش گیری میزان سرقت ادبی

اگر برای پارافریز آنلاین به دنبال نرم افزاری هستید تا متن شما را بازنویسی کند، مسیر را اشتباه آمده اید. استفاده از ابزارها و نرم افزار پارافریز رایگان، موجب رد فوری متن شما توسط مجلات و دانشگاه ها و از بین رفتن اعتبار شما خواهد شد چرا که شما متن خود را برای انسان ها می نویسید نه ربات‌ها. بنابراین بایستی توسط یک انسان با رعایت نکات ادبی پارافریز شود.
اما نرم افزارهای متعددی برای بررسی وضعیت پلاجریزم و میزان سرقت ادبی وجود دارد. معروف ترین این نرم افزارها برای سفارش پارافریز مقالهِ انگلیسی (ویرایش مقاله انگلیسی-پارافریز انگلیسی آنلاین)، پارافریز فارسی و سایر زبان های لاتین عبارتند از:


نرم افزار کشف سرقت ادبی و یک سوال بزرگ : من اطمینان دارم که هیچ سرقت ادبی در نگارش متن خود انجام نداده ام و متن را کاملا تالیفی و یا با تلخیص و برداشت شخصی از سایر منابع نوشته ام. لذا هیچ متنی را عینا کپی نکرده ام. اما باز هم نتیجه جستجوی نرم افزارهای مشابهت یاب، نشان میدهد که متن من دارای سرقت ادبی است. چرا؟!
پاسخ: سیستم های هوشمند مشابهت یاب هم احتمال خطا دارند اما از آنجایی که محل استناد مجلات و دانشگاه ها همین سیستم های مشابهت یاب هستند، لذا راه چاره ای نیست و در صورت ایراد این سامانه ها علیرغم کپی نکردن از سایر منابع در مقاله خود، باید مشکل را حل کرد و ادبیات متن را تغییر داد.
اما دلیل بروز خطا در سیستم مشابهت یاب مواردی است که در ادامه بیان می کنیم:
در زیر نمونه متن پارافریز شده را مشاهده می کنید. برای مثال در متن مقاله ما آمده است که:

بسیاری از این افراد از آسیب دیدگی اعضای بدن مانند زخم پای یک بیمار دیابتی، نگران هستند.

ما اطمینان داریم که این جمله را بصورت تالیفی یا اصطلاحاً به قلم خود نوشته ایم. اما سیستم مشابهت یاب تاکید دارد که این جمله کپی از یک مقاله دیگر در فلان شماره صفحه و خط است! وقتی به جمله مورد اشاره در منبعی که نرم افزار مدعی است که ما از آن کپی کردیم، مراجعه می کنیم، می بینیم که در متن آن مقاله آمده:

چالش زخم پای یک بیمار دیابتی به علت عدم ترمیم پوست که ناشی از درگیری با بیماری قند است، گاهی به قطع عضو منجر می شود.

همانطور که مشخص است هیچ نویسنده ای از دیگری کپی نکرده است اما کلیدواژه زخم پای یک بیمار دیابتی، در هر دو متن مشترک است. همین امر موتور هوشمند را به طرح ایده سرقت ادبی سوق داده است. سیستم های کشف سرقت ادبی به اندازه ای دقیق هستند که در برخی مواقع، بدون آنکه قصد سرقت ادبی هم داشته باشیم، متن ما را همراه با سرقت ادبی تشخیص می دهد. البته گاهی هم یک نویسنده از چندین جمله یا پاراگراف یک متن دیگر، در نگارش متن خود استفاده مستقیم می کند که نرم افزارهای مشابهت یاب سرقت ادبی متن، به درستی کل پاراگراف ها و جملات کپی شده را مشخص می کنند.

گزارش همانندجویی سرقت ادبی

ویژگی های سان تایپ، اولیه سایت پارافریز آنلاین کشور


بهترین سایت پارافریز آنلاین بایستی از کارشناسان پارافریز متخصصی استفاده کند که دارای شرایط ذیل باشند:

 1. مسلط بر ادبیات آن زبان و ساختارهای ادبی و ویراستاری باشد.
 2. درک درستی از مفهوم تخصصی متن داشته باشد.
 3. پیش از آغاز پارافریز، کلمات کلیدی تخصصی بعضاً غیرقابل تغییر را مشخص کند (به علت اینکه هیچ کلمه دیگری به جای آنها نمی تواند بکار رود و اصطلاحاً هیچ معادل درست دیگری ندارد که کاملاً مفهوم موردنظر را برساند).
 4. کلمات هم معنی و معادل تخصصی و غیرتخصصی را به خوبی تشخیص دهد.
 5. هیچ گونه دخل و تصرف و نظر شخصی را در متن لحاظ نکند.

جهت استعلام هزینه پارافریز آنلاین کافیست تا جزئیات مدنظر را به کارشناسان ما در پشتیبانی ارسال نمایید.عوامل اثرگذار بر هزینه پارافریز آنلاین

هزینه سفارش پارافریز آنلاین به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

زمینه تخصصی پارافریز مقاله
زمینه تخصصی متن
وجود گزارش پلاجریزم
آیا دارای گزارش پلاجریزم هستید یا خیر؟
پلاجریزم متن فارسی یا انگلیسی
زبان متن
تعداد کلمات پارافریز مقاله
تعداد کلمات متن
زمان تحویل پارافریز مقاله
حداکثر زمان تحویل

اهمیت زمینه تخصصی متن در هزینه پارافریز: : هزینه پارافریز مقاله تخصصی یا هزینه پارافریز یک متن عمومی کاملا متفاوت است. اساساً کارشناسی که کار را انجام می دهد نیز تفاوت دارد. هر چه که زمینه تخصصی یک متن دشوارتر یا کارشناس آن رشته از فراوانی کمتری برخوردار باشد، بنابراین هزینه پارافریز به سبب زمینه تخصصی بالاتر خواهد بود. برای مثال یک متن با زمینه تخصصی پزشکی، هزینه پارافریز بیشتری نسبت به یک متن با در علم مدیریت دارد. دلیل این امر نخست، فراوانی کمتر متخصصین علم پزشکی است که کار پارافریز را می پذیرند و دیگر اینکه لغات تخصصی متون پزشکی از سطح دشواری و پیچیدگی بیشتری نسبت به دانش مدیریت برخوردارند.
تاثیر وجود گزارش پلاجریزم در هزینه پارافریز: : اگر گزارش همانندجویی وجود داشته باشد، هزینه پارافریز بر مبنای گزارش همانندجویی مجله شما محاسبه می شود در واقع فقط همان جملات و عباراتی که گزارش همانندجویی به آن ها ایراد گرفته اصلاح می شود. حال آن که اگر گزارش همانندجویی وجود نداشته باشد، کل متن باید پارافریز و بازنویسی شود و طبیعتا هزینه پارافریز بالاتر خواهد بود. از آنجایی که انجام پارافریز مقاله یک کار کاملاً تخصصی برای کاهش پلاجریزم یا همان سرقت ادبی می باشد، لذا قیمت پارافریز مقاله نیز با توجه به زمینه تخصصی متن محاسبه می گردد.
تاثیر زبان متن در هزینه پارافریز: : هزینه پارافریز مقاله انگلیسی از هزینه پارافریز مقاله فارسی طبیعتاً بیشتر است. چرا که کارشناسی که کار بازنویسی متن را بر عهده می گیرد، از دانش زبانی و مهارت بیشتری نسبت به فردی که تنها پارافریز فارسی را بر عهده می گیرد، برخوردار است. مضاف بر اینکه صرف دانستن یک زبان، نمی تواند دلیل تسلط بر ترجمه تخصصی و پارافریز متون انگلیسی هم باشد. چرا که این دو، تخصص و مهارت هستند و اشراف بر زبان انگلیسی نیز پیش زمینه این مهارتهاست.
تاثیر تعداد کلمات متن در هزینه پارافریز: : طبیعتاً هرچه که یک متن، حجم کمتر و زمان بیشتری داشته باشد، هزینه پارافریز کمتری هم دارد. بایستی بدانید که محاسبه تعداد کلمات یک متن در نرم افزار Word صورت می پذیرد.
تاثیر زمان تحویل در هزینه پارافریز: : زمان تحویل سفارش پارافریز مقاله بر اساس حجم آن تعیین می گردد. اگر حجم یک سفارش با زمان تحویل آن متناسب باشد، بنابراین حداقل تعرفه پارافریز محاسبه می گردد. لذا همواره توصیه می شود که برای دریافت کمترین قیمت پارافریز، حداکثر زمان خود را به پشتیبانی سان تایپ اعلام نمایید. این یک قانون کلی است: هرچه زمان بیشتر، هزینه کمتر!سرقت ادبی (پلاجریزم) و چالش های پیش رو

سرقت ادبی یا پلاجریزم برای افرادی که آشنایی کمتری با اموری نظیر سفارش مقاله ، تدوین پایان نامه و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) دارند، در بدو امر کمی عجیب بنظر می رسد. چه از یک نویسنده بابت نقل مستقیم دستاوردهای علمی وی اجازه گرفته باشید یا خیر، از نظر مجلات و موتورهای کشف پلاجریزم، سرقت ادبی نموده اید. در هر سه حالت زیر، ممکن است خواسته یا ناخواسته دچار مشکل همانندجویی یا همان سرقت ادبی (پلاجریزم- plagiarism) شوید. به زبان ساده، سرقت ادبی یعنی در مقاله، پایان نامه یا متن خود، از متون دیگر مقالات، کتب، پایان نامه ها، وب سایتها و ... ، بصورت نامتعارف و بیش از اندازه، استفاده مستقیم یا اصطلاحاً کپی کرده اید. بطوریکه سیستم های هوشمند مشابهت یابی، بخشی از متن شما را کپی یک یا چندین سند علمی دیگر تشخیص داده اند. تبعات عدم توجه به پلاجریزم عبارتند از:

 1. در نگارش مقاله، مشکل سرقت ادبی ممکن است موجب رد شدن (اصطلاحاً ریجکت مقاله) توسط داور مجله گردد. در این صورت نیاز به اصلاح دارد.
 2. در کیس نوشتن پروپوزال یا نوشتن پایان نامه، پلاجریزم (plagiarism) ممکن است باعث ایجاد مشکل همانندجویی و عدم دریافت کد اخلاقی شود که نیاز به اصلاح دارد.
 3. و در تولید محتوای آنلاین، با پنالایز و جریمه گوگل از جمله افت رتبه مواجه خواهید شد.

سوال: ملاک سنجش مشابهت متن با متون دیگر چیست؟
پاسخ: درصد! برای مثال اعلام می شود متن شما 60 درصد پلاجریزم دارد. یعنی 60 درصد از متن شما دارای مصادیق سرقت ادبی است.
سوال: برای چاپ مقاله یا ثبت پروپوزال و پایان نامه، تا چند درصد مشابهت قابل قبول است؟
پاسخ: این درصد در هر مجله یا ژورنال، کنفرانس یا همایش و دانشگاه متفاوت است و کاملاً بستگی به ضوابط پذیرش آن جا دارد.
سوال: تا چند درصد مشابهت برای مقالاتی که برای سایت مان تولید محتوا کردیم، پذیرفته است؟
پاسخ: معلوم نیست! الگوریتم های گوگل، پیچیدگی های زیادی دارند. گاه یک سایت با وجود محتوای با درصد بالاتری از مشابهت، رتبه بهتری از یک سایت با محتوای کاملا یونیک دارد. چرا که رتبه در گوگل تابع تنها یک عامل نیست. اما یک نکته کلی این است که هرچه مطالب یک سایت کپی از وب سایتهای دیگر باشد، امکان پنالایز و مجازات شدن توسط گوگل بیشتر است. قانون کلی این است: هرچه بیشتر خلاق و ایده پرداز باشید، پاداش بیشتری از گوگل خواهید گرفت.چگونه سرقت ادبی یا همان کپی بودن متن مشخص می شود؟

روش های تشخیص سرقت ادبی

کشف سرقت ادبی یک کار دستی و انسانی نیست. بلکه توسط موتورهای کامپیوتری هوشمند و هوش مصنوعی انجام می شود که الگوریتم های جستجو و کشف پیچیده ای دارند. این موتورها با دسترسی به پایگاه های داده گسترده ای از مقالات، کتب، پایان نامه ها، پروپوزال ها، وب سایتها و غیره، این توانایی را دارند که متن شما را با متون کلیه منابع مذکور مقایسه کرده و هرگونه مشابهتی میان متن شما و سایر منابع را حتی در حد سه کلمه پشت سرهم، تشخیص دهند! خروجی بررسی این نرم افزارها و موتورهای هوشمند، از لحاظ کمیت، دقت بالایی بطوریکه کوچکترین سرقت ادبی را از قلم نمی اندازد. اما گاهی از لحاظ کیفی دچار خطای تصادفی هم می شود. لذا اگر در نگارش متن خود، از مقالات، کتب، پایان نامه ها و غیره، مطالبی را بصورت نقل مستقیم و عینی، در متن خود استفاده و کپی کرده باشید، نرم افزار فوراً تشخیص داده و منبع استفاده شده را با قید شماره صفحه و مکان دقیق معرفی می کند.

آیا تک تک کلمات متن من پارافریز می شود؟

برای مشتریانی که پارافریز کل متن را درخواست می کنند و گزارش همانندجویی ندارند، این سوال مطرح می شود.
ممکن است پس از پارافریز جمله، باز هم 20 تا 40 درصد کلمات بی اهمیت، حروف ربط، حروف اضافه، قیدها و ... تغییری نکرده باشند اما درصد پارافریز بشدت پایین بیاید. دلیل اینستکه موتورهای جستجو به دنبال کلماتی نظیر (است، خواهد بود، رفت، گردید، بله، جدول، شکل، be، was، am، is، are، the، well) نیستند. بلکه عبارات کلیدی یک متن را مبنای عمل جستجو قرار میدهند.
اگر ساختار کلمات در یک رشته عبارت بشکند، معمولاً ایراد پلاجریزم رفع می شود و هیچکدام از این کلمات بی اهمیت، ملاک محاسبه نخواهند شد. اما به دلیل لزوم قیمت گذاری یک فایل، کل کلمات با تعرفه ای پایین محاسبه می شود که یک روش محاسبه برای قیمت دهی پارافریز وجود داشته باشد و از طرفی با تعرفه پایین، به مشتری نیز اجحاف نشده باشد.

تفاوت نقل مستقیم، خلاصه نویسی (تلخیص)، بازنویسی متن و پارافریز
تفاوت نقل مستقیم از منابع، خلاصه نویسی و بازنویسی متن چیست؟
 1. نقل مستقیم از یک متن، یعنی متنی را بدون کم و کاستی از منبعی در متنِ خود قید کنیم. مهم نیست که در انتهای جمله، منبع آن را بیاوریم یا خیر. صرف وجود کپی بودن یک متن از یک سند دیگر، در نرم افزارهای مشابهت یاب، مصداق سرقت ادبی است.
 2. خلاصه نویسی آنلاین ، به دو صورت انجام می پذیرد.
  • یا اینکه نکات، متون، جملات و پاراگراف های مهم یک متن بصورت عینی استخراج میگردد. مثلا از یک پایان نامه 100 صفحه ای، 20 صفحه از متون مهم و کلیدی آن عینا استخراج شود که این همان نقل مستقیم است.
  • یا اینکه پس از مطالعه یک متن، آنچه را که از متن درک کرده ایم به قلم و زبان خود، بازنویسی کنیم. در این روش دیگر دچار سرقت ادبی عمدی نمی شویم.
 3. سفارش پارافریز به معنای بازنویسی متن بصوت جزئی (در حد چند عبارت یا کلمه مشابه) و بازنویسی متن بصورت کلی (در حد جملات و پاراگراف های کپی شده) یک متن است بطوری که ساختار ادبی آن در عین حفظ مفهوم، تغییر یابد.

نمونه پارافریز فارسی

برای درک بهتر سفارش Paraphrase مقاله، مثالی از پارافریز مقاله فارسی را بررسی می کنیم:
ما پزشکان بر این باوریم که جامعه کنونی متشکل از سنین 40 تا 50 سال و همچنین سالخوردگان، کمتر دچار بیماری ADHD شده اند.
فرض کنید این جمله یکی از جملاتی است که باید برای رفع مشکل پلاجریزم، پارافریز شود. قرار است مفهوم حفظ شود اما با ساختار جمله بندی متفاوت: چگونه؟
بر اساس نظریه های مطرح شده توسط جامعه طبی، طیف افراد میانسال و سالمندان کمتر با اختلال بیش‌فعالی-کم توجهی مواجه هستند.
با کمی دقت در این دو جمله در می یابیم که هر دو جمله، یک مضمون را به دو شکل متفاوت بیان کرده اند بطوری که هیچ ردپایی از مشابهت ظاهری در کلمات و جمله در این دو نمی بینیم. در همین مثال بالا، علاوه بر نیاز به دانش ادبی برای جمله بندی صحیح در عین حفظ مفهوم، به تسلط کارشناس پارافریز بر رشته روان شناسی نیاز است تا از معادل های درست برای یک بیماری استفاده کند.نمونه پارافریز انگلیسی

برای اینکه درک درستی از این مطلب پیدا کنیم که پارافریز مقاله نیاز به کارشناس همان رشته دارد، نمونه ای از انجام پارافریز مقاله توسط فردی غیرکارشناس نسبت به زمینه تخصصی را بررسی می کنیم:
متن مبدا انگلیسی:

Database systems can record all the details in itself.

(سیستم های پایگاه داده می توانند همه ی جزئیات را در درون خود ثبت و ضبط کنند.)

حال یک فرد ناآگاه به زمینه تخصصی رشته کامپیوتر، می تواند این متن را به شکل زیر و کاملا غلط پارافریز کند:

Information foundations are be able to register whole things in it.

(پایه های اطلاعات قادر به ثبت همه چیز درون آن هستند.)

این یعنی پارافریز غیرتخصصی که کارشناس هیچ درکی از رشته کامپیوتر و لغات تخصصی آن ندارد. چرا که Database در رشته کامپیوتر به مفهوم پایگاه داده است و اساساً در رشته کامپیوتر مفهوم اطلاعات با داده کاملاً متفاوت است و نمی توان این دو واژه را به جای هم بکار برد. مضاف بر اینکه کلمه Base در اینجا به معنای پایگاه است نه پایه و مبنای یک مسئله.
پس پارافریز به معنای بیان ایده ها و بصورت اصولی بدون تغییر در مفهوم در عین تغییر ساختارهای ادبی است.

سوالات متداول
آیا بازنویسی متن فارسی در سان تایپ انجام می شود؟
پارافریز فارسی در کلیه مقالات، پایان نامه ها و سایر متون علمی انجام می شود.
آیا پارافریز متن انگلیسی در سان تایپ انجام می شود؟
پارافریز متن انگلیسی بر اساس الزامات ژورنال مدنظر انجام می گردد.
ملاک سنجش مشابهت متن با متون دیگر چیست؟
پاسخ: درصد! برای مثال اعلام می شود متن شما 60 درصد پلاجریزم دارد. یعنی 60 درصد از متن شما دارای مصادیق سرقت ادبی است.
برای چاپ مقاله یا ثبت پروپوزال و پایان نامه، تا چند درصد مشابهت قابل قبول است؟
این درصد در هر مجله یا ژورنال، کنفرانس یا همایش و دانشگاه متفاوت است و کاملاً بستگی به ضوابط پذیرش آن جا دارد.
تفاوت رفرنس نویسی با نرم افزار و روش قدیمی رفرنس زنی
نظرات مشتریان سان تایپما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید :

تمام حقوق این وب سایت متعلق به هلدینگ سانیور گستر سپاهان (دپارتمان مرکزی سان تایپ) است.