پارافریز مقاله، رفع پلاجریزم و سرقت ادبی

پارافریز مقاله

پارافریز مقاله در سان تایپ با ضمانت کیفیت، پشتیبانی شبانه روزی و تعهد به انجام درخواست مشتری توسط کارشناس مسلط به زمینه تخصصی متن شما صورت می گیرد. بطور کلی، پارافریز مقاله بر اساس گزارش پلاجریزم یا بر اساس درصد همانندجویی مدنظر مجله یا دانشگاه انجام می شود.
سفارش پارافریز مقاله (Paraphrase)


پارافریز مقاله بدین معناست که یک مفهوم یکسان را با واژگان، جمله بندی و ادبیاتی متفاوت بیان کنیم، بطوریکه مفهوم دو متن یکسان بوده، اما نوع بیان آن ها متفاوت باشد. برای چاپ یا ثبت یک سند علمی، نیاز است تا متن عاری از سرقت ادبی باشد و در صورت مشابهت متن با سایر منابع، بایستی متن اولیه پارافریز شود تا نوع بیان و در واقع شباهت کلامی متن تغییر یابد. در سفارش پارافریز مقاله، ممکن است پژوهشگر گزارش همانندجویی مجله یا دانشگاه را دریافت کرده و یا بر اساس درصد همانندجویی مشخصی، سعی در پارافریز مقاله خود داشته باشد. در هر صورت، پارافریز راه حل کاهش پلاجریزم (plagiarism) یا همان سرقت ادبی است.


برای استعلام هزینه پارافریز مقاله و ثبت سفارش سه روش وجود دارد:
1. ارسال جزئیات سفارش پارافریز مقاله در واتس اپ یا تلگرام و دریافت هزینه پارافریز مقاله
2. ثبت سفارش داخل وب سایت
3. مشاهده لیست تعرفه پارافریز مقاله

استعلام فوری قیمت در واتساپ و تلگرام ثبت سفارش و استعلام قیمت پارافریز مقاله مشاهده لیست تعرفه پارافریز مقاله
انواع پارافریز مقاله


نوع اول: گزارش همانندجویی را از مجله یا دانشگاه دریافت کرده ام
گزارش سرقت ادبی متن

در این حالت، پژوهشگر گزارش همانندجویی یا همان وضعیت سرقت ادبی (پلاجریزم) را از مجله و یا دانشگاه خود دریافت کرده و بر اساس گزارش نیاز به پارافریز مقاله خود دارد. این گزارش در واقع همان متن مقاله شماست که بعضی از جملات آن به دلیل سرقت ادبی یا پلاجریزم هایلایت شده اند.
در این حالت، پارافریز بر اساس گزارش پلاجریزم ارسالی شما، انجام می گردد و جملات و عبارات و پاراگراف های مورد اشاره در گزارش بصورت کاملا علمی و تخصصی پارافریز شده و متن بازنویسی می گردد. بازنویسی و اصلاح موارد ذکر شده، موجب کاهش درصد مشابهت متن خواهد شد.
سان تایپ فایل شما را در وضعیت ترک چنج (Track Changes) قرار داده و سپس اقدام به ویراستاری متن می کند. این قابلیت به شما کمک می کند تا به روشنی کلیه اقداماتی را که روی فایل انجام شده است، بصورت شفاف و واضح ببینید نظیر آنچه که در شکل پایین آمده است.نوع دوم: گزارش همانندجویی ندارم

حالت دیگر برای پارافریز مقاله بدین شکل است که می دانید به علت استفاده بیش از حد از روش نقل مستقیم در تهیه مقاله یا پایان نامه خود، احتمال مواجهه با مشکل همانندجویی و پلاجریزم را بالا خواهد بود. لذا پیش از آنکه متن خود را برای مجله، ژورنال، همایش، کنفرانس یا استاد خود ارسال کنید، بایستی آن را پارافریز نمایید. بر اساس دستورالعمل مجله یا استاد، درصد مشخصی از پارافریز موردنظر پژوهشگر خواهد بود. برای مثال یک مشتری تقاضا دارد که درصد همانندجویی زیر 15 درصد داشته باشد. در واقع تعیین این درصد به شیوه نامه مجله یا کنفرانس موردنظر شما بستگی دارد که معمولاً در شیوه نامه نگارشی آن ها قید شده است. دقت کنید که هرچه میزان درصد همانندجویی مشتری کمتر باشد، طبیعتا کار و زمان بیشتری خواهد برد تا متن کمترین میزان مشابهت را داشته باشد و طبیعتاً هزینه بیشتری خواهد داشت. نهایتاً پس از اتمام پارافریز مقاله، گزارش پلاجریزم از موتورهای تشخیص و کنترل پلاجریزم بصورت رایگان تقدیم میگردد.

پارافریز مقاله مطابق درصد همانندجویی مجله یا دانشگاهخدمات پارافریز مقاله فقط در یک پکیج با سه بار بازبینی پیش از تحویل

خدمات پارافریز باید بصورت تخصصی و حرفه ای و با چندین بار بازبینی صورت بگیرد. پژوهشگر به یک پارافریز آنلاین بدون نقص برای تامین درخواست های مجله نیاز دارد. از همین رو نیازی به دسته بندی پارافریز و ارائه چندین پکیج مختلف نیست. برای مثال شرط بازخوانی یا عدم بازخوانی متن، نمی تواند پکیج های متفاوتی برای پارافریز مقاله ایجاد کند چرا که پارافریز آنلاین اساساً بدون بازبینی فاقد کیفیت لازم خواهد بود. ما پارافریز مقاله فارسی و پارافریز تخصصی متن انگلیسی شما را بصورت کاملا تضمینی با یک پکیج کامل ارائه می کنیم.
سان تایپ یک پکیج کامل پارافریز با سه بار بازخوانی، بدون نقص و مطابق با درخواست مشتری ارائه می نماید.
ویژگی های پکیج پارافریز آنلاین سان تایپ

بازبینی پارافریز مقاله
سه بار بازبینی پیش از تحویل سفارش پارافریز آنلاین
پارافریز توسط کارشناس متخصص
پارافریز مقاله توسط کارشناس در زمینه تخصصی متن مشتری

رفع پلاجریزم مطابق گزارش ارسالی مشتری
پارافریز مطابق درصد همانندجویی مجله
پارافریز مقاله مطابق درصد همانندجویی مدنظر مجله


ارائه گزارش پلاجریزم
ارایه گزارش پلاجریزم پس از اتمام پارافریز مقاله
ضمانت کیفیت پارافریز
ضمانت کیفیت
پشتیبانی از خدمات پارافریز
پشتیبانی شبانه روزی
امنیت اطلاعات پارافریز
حفظ امانت اطلاعات و محرمانگی سفارشات مشتریان


ثبت سفارش پارافریز مقاله

برای ثبت سفارش پارافریز آنلاین متن خود، کافیست تا :

 • اگر گزارش همانندجویی یا پلاجریزم دارید، گزارش و اصل مقاله خود را آماده کنید.
 • در صورتی که گزارش همانندجویی ندارید، کافیست مقاله یا پایان نامه خود را با ذکر بازه درصدی همانندجویی مدنظر خود، آماده نمایید.

پس از آماده نمودن موارد فوق، سفارش خود را جهت استعلام هزینه پارافریز مقاله به پشتیبانی شبانه روزی سان تایپ
در واتس اپ یا تلگرام به شماره 09392116499 ارسال نمایید.سرقت ادبی یا پلاجریزم

سرقت ادبی (پلاجریزم) برای افرادی که آشنایی کمتری با اموری نظیر نوشتن مقاله ، تدوین پایان نامه و بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) دارند، در بدو امر کمی عجیب بنظر می رسد. چه از یک نویسنده بابت نقل مستقیم دستاوردهای علمی وی اجازه گرفته باشید یا خیر، از نظر مجلات و موتورهای کشف پلاجریزم، سرقت ادبی نموده اید. در هر سه حالت زیر، ممکن است خواسته یا ناخواسته دچار مشکل همانندجویی یا همان سرقت ادبی (پلاجریزم- plagiarism) شوید.

سرقت ادبی یا همان پلاجریزم چیست
 • زمانی که اقدام به نگارش مقاله نموده و آن را جهت چاپ و داوری مقاله، به مجله یا ژورنال داخلی یا خارجی مدنظر ارسال می نمایید.
 • پس از نوشتن پروپوزالِ پایان نامه یا حتی پس از اتمام نگارش پایان نامه، قصد دارید آن را جهت اخذ تاییدیه و دریافت کد اخلاقی یا همان بررسی همانندجویی به دانشگاه خود ارسال کنید.
 • تولید محتوایی در فضای وب سایت خود کرده اید که به علت بررسی الگوریتم های مشابهت یاب گوگل، بایستی از منحصر به فرد بودن یا اصطلاحاً کپی نبودن مطلب خود اطمینان یابید.


به زبان ساده، سرقت ادبی یعنی در مقاله، پایان نامه یا متن خود، از متون دیگر مقالات، کتب، پایان نامه ها، وب سایتها و ... ، بصورت نامتعارف و بیش از اندازه، استفاده مستقیم یا اصطلاحاً کپی کرده اید. بطوریکه سیستم های هوشمند مشابهت یابی، بخشی از متن شما را کپی یک یا چندین سند علمی دیگر تشخیص داده اند.


سوال: ملاک سنجش مشابهت متن با متون دیگر چیست؟
پاسخ: درصد! برای مثال اعلام می شود متن شما 60 درصد پلاجریزم دارد. یعنی 60 درصد از متن شما دارای مصادیق سرقت ادبی است.
سوال: برای چاپ مقاله یا ثبت پروپوزال و پایان نامه، تا چند درصد مشابهت قابل قبول است؟
پاسخ: این درصد در هر مجله یا ژورنال، کنفرانس یا همایش، دانشگاه و دانشکده متفاوت است و کاملاً بستگی به ضوابط پذیرش آن جا دارد.
سوال: تا چند درصد مشابهت برای مقالاتی که برای سایت مان تولید محتوا کردیم، پذیرفته است؟
پاسخ: معلوم نیست! الگوریتم های گوگل، پیچیدگی های زیادی دارند. گاه یک سایت با وجود محتوای با درصد بالاتری از مشابهت، رتبه بهتری از یک سایت با محتوای کاملا یونیک دارد. چرا که رتبه در گوگل تابع تنها یک عامل نیست. اما یک نکته کلی این است که هرچه مطالب یک سایت کپی از وب سایتهای دیگر باشد، امکان پنالایز و مجازات شدن توسط گوگل بیشتر است. قانون کلی این است: هرچه بیشتر خلاق و ایده پرداز باشید، پاداش بیشتری از گوگل خواهید گرفت.


سرقت ادبی چه تبعاتی دارد؟

 • در نگارش مقاله، مشکل سرقت ادبی ممکن است موجب رد شدن (اصطلاحاً ریجکت مقاله) توسط داور مجله گردد. در این صورت نیاز به اصلاح دارد.
 • در کیس نوشتن پروپوزال یا نوشتن پایان نامه، پلاجریزم (plagiarism) ممکن است باعث ایجاد مشکل همانندجویی و عدم دریافت کد اخلاقی شود که نیاز به اصلاح دارد.
 • و در تولید محتوای آنلاین، با پنالایز و جریمه گوگل از جمله افت رتبه مواجه خواهید شد.

تفاوت نقل مستقیم، خلاصه نویسی (تلخیص)، بازنویسی متن و پارافریز

تفاوت نقل مستقیم، خلاصه نویسی (تلخیص)، بازنویسی متن و پارافریز چیست؟

 1. نقل مستقیم از یک متن، یعنی متنی را بدون کم و کاستی از منبعی در متنِ خود قید کنیم. مهم نیست که در انتهای جمله، منبع آن را بیاوریم یا خیر. صرف وجود کپی بودن یک متن از یک سند دیگر، در نرم افزارهای مشابهت یاب، مصداق سرقت ادبی است.
 2. خلاصه نویسی متن ، به دو صورت انجام می پذیرد.
  • یا اینکه نکات، متون، جملات و پاراگراف های مهم یک متن بصورت عینی استخراج میگردد. مثلا از یک پایان نامه 100 صفحه ای، 20 صفحه از متون مهم و کلیدی آن عینا استخراج شود که این همان نقل مستقیم است.
  • یا اینکه پس از مطالعه یک متن، آنچه را که از متن درک کرده ایم به قلم و زبان خود، بازنویسی کنیم. در این روش دیگر دچار سرقت ادبی عمدی نمی شویم.
 3. پارافریز به معنای بازنویسی متن بصوت جزئی (در حد چند عبارت یا کلمه مشابه) و بازنویسی متن بصورت کلی (در حد جملات و پاراگراف های کپی شده) یک متن است بطوری که ساختار ادبی آن در عین حفظ مفهوم، تغییر یابد.

چگونه سرقت ادبی یا همان کپی بودن یا کپی نبودن متن شما مشخص می شود؟

روش های تشخیص سرقت ادبی

کشف سرقت ادبی یک کار دستی و انسانی نیست. بلکه توسط موتورهای کامپیوتری هوشمند و هوش مصنوعی انجام می شود که الگوریتم های جستجو و کشف پیچیده ای دارند. این موتورها با دسترسی به پایگاه های داده گسترده ای از مقالات، کتب، پایان نامه ها، پروپوزال ها، وب سایتها و غیره، این توانایی را دارند که متن شما را با متون کلیه منابع مذکور مقایسه کرده و هرگونه مشابهتی میان متن شما و سایر منابع را حتی در حد سه کلمه پشت سرهم، تشخیص دهند! خروجی بررسی این نرم افزارها و موتورهای هوشمند، به طرز حیرت آوری دقیق است بطوریکه کوچکترین سرقت ادبی را از قلم نمی اندازد. لذا اگر در نگارش متن خود، از مقالات، کتب، پایان نامه ها و غیره، مطالبی را بصورت نقل مستقیم و عینی، در متن خود استفاده و کپی کرده باشید، نرم افزار فوراً تشخیص داده و منبع استفاده شده را با قید شماره صفحه و مکان دقیق معرفی می کند.

نرم افزارهای پارافریز مقاله (Plagiarism Checker)

نرم افزارهای متعددی برای بررسی وضعیت پلاجریزم و پارافریز وجود دارد. معروف ترین این نرم افزارها برای پارافریز مقالهِ انگلیسی (ویرایش مقاله انگلیسی-پارافریز انگلیسی آنلاین)، پارافریز فارسی و سایر زبان های لاتین عبارتند از:

 • plagiarism checker x : نرم افزار plagiarism checker x بصورت آفلاین به مقایسه متن مبدا با سایر منابع آفلاین می پردازد و مقالات موجود در منابع آنلاین را لحاظ نمی کند.
 • iThenticate : نرم افزار iThenticate به منابع معتبر دانشگاهی و علمی جهان متصل است و به علت اتکای اکثر مراکز آکادمیک، تاییدیه این نرم افزار از اعتبار بالایی برخوردار است. در زیر نمونه یک گزارش iThenticate را مشاهده می کنید.
 • Grammarly : این نرم افزار دارای امکانات آنلاین مشابهت یابی است.
 • سمیم نور (نمونه ایرانی نرم افزار مشابهت یا پلاجریزم) : سامانه سمیم نور نیز به بسیاری از منابع فارسی زبان دسترسی داشته و مانند نمونه های دیگر خارجی میزان مشابهت و آدرس مشابهت را اعلام می نماید. عمده دسترسی سمیم نور به کتب نورلایب و مراکز علمی پژوهشی و طرف قرارداد نظیر پایگاه مجلات تخصصی نورمگز است.

خوب است بدانید که گزارش گیری از نرم افزارهای iThenticate و plagiarism checker x دارای هزینه حدوداً یکصد دلاری است که البته در صورتیکه سفارش پارافریز متن خود را به سان تایپ بسپارید، این گزارش پس از انجام پارافریز بصورت رایگان تقدیم میگردد.برای استعلام هزینه پارافریز مقاله و ثبت سفارش سه روش وجود دارد:
1. ارسال جزئیات سفارش پارافریز مقاله در واتس اپ یا تلگرام و دریافت هزینه پارافریز مقاله
2. ثبت سفارش داخل وب سایت
3. مشاهده لیست تعرفه پارافریز مقاله

استعلام فوری قیمت در واتساپ و تلگرام ثبت سفارش و استعلام قیمت پارافریز مقاله مشاهده لیست تعرفه پارافریز مقاله
سوال: من اطمینان دارم که هیچ سرقت ادبی در نگارش متن خود انجام نداده ام و متن را کاملا تالیفی و یا با تلخیص و برداشت شخصی از سایر منابع نوشته ام. لذا هیچ متنی را عینا کپی نکرده ام. اما باز هم نتیجه جستجوی نرم افزارهای مشابهت یاب، نشان میدهد که متن من دارای سرقت ادبی است. چرا؟!
پاسخ: سیستم های هوشمند مشابهت یاب هم احتمال خطا دارند اما از آنجایی که محل استناد مجلات و دانشگاه ها همین سیستم های مشابهت یاب هستند، لذا راه چاره ای نیست و در صورت ایراد این سامانه ها علیرغم کپی نکردن از سایر منابع در مقاله خود، باید مشکل را حل کرد و ادبیات متن را تغییر داد.
اما دلیل بروز خطا در سیستم مشابهت یاب مواردی است که در ادامه بیان می کنیم:
در زیر نمونه متن پارافریز شده را مشاهده می کنید. برای مثال در متن مقاله ما آمده است که:

بسیاری از این افراد از آسیب دیدگی اعضای بدن مانند زخم پای یک بیمار دیابتی، نگران هستند.

ما اطمینان داریم که این جمله را بصورت تالیفی یا اصطلاحاً به قلم خود نوشته ایم. اما سیستم مشابهت یاب تاکید دارد که این جمله کپی از یک مقاله دیگر در فلان شماره صفحه و خط است! وقتی به جمله مورد اشاره در منبعی که نرم افزار مدعی است که ما از آن کپی کردیم، مراجعه می کنیم، می بینیم که در متن آن مقاله آمده:

چالش زخم پای یک بیمار دیابتی به علت عدم ترمیم پوست که ناشی از درگیری با بیماری قند است، گاهی به قطع عضو منجر می شود.

همانطور که مشخص است هیچ نویسنده ای از دیگری کپی نکرده است اما کلیدواژه زخم پای یک بیمار دیابتی، در هر دو متن مشترک است. همین امر موتور هوشمند را به طرح ایده سرقت ادبی سوق داده است. به این رشته عبارات طولانی چند کلمه ای اصطلاحاً Long tail keywords می گویند. سیستم های کشف سرقت ادبی به اندازه ای دقیق هستند که در برخی مواقع، بدون آنکه قصد سرقت ادبی هم داشته باشیم، متن ما را همراه با سرقت ادبی تشخیص می دهد. البته گاهی هم یک نویسنده از چندین جمله یا پاراگراف یک متن دیگر، در نگارش متن خود استفاده مستقیم می کند که نرم افزارهای مشابهت یاب سرقت ادبی متن، به درستی کل پاراگراف ها و جملات کپی شده را مشخص می کنند.بهترین سایت پارافریز مقاله

بهترین سایت سایت پارافریز فارسی و انگلیسی (text-paraphrase) بایستی از کارشناسان، ویراستارها و مترجمین متخصصی استفاده کند که دارای شرایط ذیل باشند:

 • مسلط بر ادبیات آن زبان و ساختارهای ادبی و ویراستاری باشد.
 • درک درستی از مفهوم تخصصی متن داشته باشد.
 • پیش از آغاز پارافریز، کلمات کلیدی تخصصی بعضاً غیرقابل تغییر را مشخص کند (به علت اینکه هیچ کلمه دیگری به جای آنها نمی تواند بکار رود و اصطلاحاً هیچ معادل درست دیگری ندارد که کاملاً مفهوم موردنظر را برساند).
 • کلمات هم معنی و معادل تخصصی و غیرتخصصی را به خوبی تشخیص دهد.
 • هیچ گونه دخل و تصرف و نظر شخصی را در متن لحاظ نکند.


نمونه متن پارافریز شده فارسی (Paraphrase)

برای درک بهتر پارافریز مقاله، مثالی از پارافریز مقاله فارسی را بررسی می کنیم:
ما پزشکان بر این باوریم که جامعه کنونی متشکل از سنین 40 تا 50 سال و همچنین سالخوردگان، کمتر دچار بیماری ADHD شده اند.
فرض کنید این جمله یکی از جملاتی است که باید برای رفع مشکل پلاجریزم، پارافریز شود. قرار است مفهوم حفظ شود اما با ساختار جمله بندی متفاوت: چگونه؟
بر اساس نظریه های مطرح شده توسط جامعه طبی، طیف افراد میانسال و سالمندان کمتر با اختلال بیش‌فعالی-کم توجهی مواجه هستند.
با کمی دقت در این دو جمله در می یابیم که هر دو جمله، یک مضمون را به دو شکل متفاوت بیان کرده اند بطوری که هیچ ردپایی از مشابهت ظاهری در کلمات و جمله در این دو نمی بینیم. در همین مثال بالا، علاوه بر نیاز به دانش ادبی برای جمله بندی صحیح در عین حفظ مفهوم، به تسلط کارشناس پارافریز بر رشته روان شناسی نیاز است تا از معادل های درست برای یک بیماری استفاده کند.در پارافریز مقاله انگلیسی و پارافریز مقاله فارسی ،تسلط بر ادبیات این زبان ها و زمینه تخصصی متن ضروری می باشد.

نمونه متن پارافریز متون انگلیسی (paraphrase)

برای اینکه درک درستی از این مطلب پیدا کنیم که پارافریز مقاله نیاز به کارشناس همان رشته دارد، نمونه ای از انجام پارافریز مقاله توسط فردی غیرکارشناس نسبت به زمینه تخصصی را بررسی می کنیم:
متن مبدا انگلیسی:

Database systems can record all the details in itself.

(سیستم های پایگاه داده می توانند همه ی جزئیات را در درون خود ثبت و ضبط کنند.)

حال یک فرد ناآگاه به زمینه تخصصی رشته کامپیوتر، می تواند این متن را به شکل زیر و کاملا غلط پارافریز کند:

Information foundations are be able to register whole things in it.

(پایه های اطلاعات قادر به ثبت همه چیز درون آن هستند.)

این یعنی پارافریز غیرتخصصی که کارشناس هیچ درکی از رشته کامپیوتر و لغات تخصصی آن ندارد. چرا که Database در رشته کامپیوتر به مفهوم پایگاه داده است و اساساً در رشته کامپیوتر مفهوم اطلاعات با داده کاملاً متفاوت است و نمی توان این دو واژه را به جای هم بکار برد. مضاف بر اینکه کلمه Base در اینجا به معنای پایگاه است نه پایه و مبنای یک مسئله.
پس پارافریز به معنای بیان ایده ها و بصورت اصولی بدون تغییر در مفهوم در عین تغییر ساختارهای ادبی است.برای استعلام هزینه پارافریز مقاله و ثبت سفارش سه روش وجود دارد:
1. ارسال جزئیات سفارش پارافریز مقاله در واتس اپ یا تلگرام و دریافت هزینه پارافریز مقاله
2. ثبت سفارش داخل وب سایت
3. مشاهده لیست تعرفه پارافریز مقاله

استعلام فوری قیمت در واتساپ و تلگرام ثبت سفارش و استعلام قیمت پارافریز مقاله مشاهده لیست تعرفه پارافریز مقالهنظرات مشتریان سان تایپ


حالا سفارش ثبت کنید و یک صفحه پارافریز مقاله رایگان از ما هدیه بگیرید!

جای نگرانی نیست! تمامی سفارشات شامل ضمانت کیفیت هستند.تایید کیفیت کار با شماست.

همین حالا سفارش پارافریز مقاله دهید!ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید :

تمام حقوق این وب سایت متعلق به هلدینگ سانیور گستر سپاهان (دپارتمان مرکزی سان تایپ) است.