پشتیبانی 24 ساعته
همکاری با نیرو های متخصص
تحویل به موقع بدون محدودیت زمانی
تعرفه مناسب بودجه شما


ترجمه تخصصی


ترجمه تخصصی برای برخی از افراد کمی گنگ است چرا که دقیقاً نمی دانند چه متنی یک ترجمه تخصصی است و چه متنی یک ترجمه عمومی! اساساً آیا ترجمه تخصصی از سطح دشواری بالاتری نسبت به ترجمه متون عمومی قرار دارد؟ چرا پیدا کردن مترجم کاربلد برای متون تخصصی دشوار است؟ در مقابل، آیا مترجم عمومی از فراوانی بیشتری برخوردار است و به راحتی از عهده متون عمومی بر می آید؟
کمی پیچیده شد!
اجازه بدید ابتدا ترجمه تخصصی را تعریف کنیم: ترجمه تخصصی به برگردان متنی گفته می شود که مملو از اصطلاحات و لغاتی است که در متن پیش رو، معانی متفاوتی با معانی عمومی خود دارند. برای مثال لغت right of rescission را در نظر بگیرید. right به معنای حق است و rescission (بخوانید ریسیژن) به معنای ابطال. اما right of rescission در حقوق به معنای خیار است! آن هم نه خیار خوراکی بلکه یک اصطلاح کاملاً حقوقی. حال اگر یک متن تخصصی حقوق را به فردی بسپاریم که فاقد تخصص در زمینه حقوق است، چه پیش خواهد آمد؟ یک ترجمه نامانوس و گنگ که برای افراد متخصص بیشتر خنده دار است. پس حتما لازم است که ترجمه تخصصی را به مترجم متخصص در همان زمینه علمی بسپاریم.
یک سوال دیگر: آیا ترجمه متون عمومی از چنین ظرافت هایی برخوردار نیست؟
پاسخ: بله در ترجمه متون عمومی نیز این ظرافت ها را بیشتر در متون عامیانه و فیلم شاهد هستیم. برای مثال اگر در حال تماشای یک فیلم انگلیسی زبان باشید، ممکن است با اصطلاح come off your high horse روبرو شوید. اگر معانی لغات این اصطلاح را کنار هم بگذارید، به هیچ مفهومی دست نخواهید یافت. اما در زبان انگلیسی و به هنگام دعوا و مشاجره، این اصطلاح بدین معناست: پیاده شو با هم بریم! می بینید که ترجمه متون به ظاهر عمومی حتی بعضاً سخت تر است. لذا مسئله ی تخصصی بودن متن در ترجمه مکالمات مربوط به فیلم و صحبتهای عامیانه نیز وجود دارد که تنها و تنها تسلط به زبان مبدا و مقصد را می طلبد.حالا سفارش ثبت کنید و 250 کلمه ترجمه رایگان از ما هدیه بگیرید!

جای نگرانی نیست! تمامی سفارشات شامل ضمانت کیفیت هستند.تایید کیفیت کار با شماست.

همین حالا سفارش ترجمه دهید!

ترجمه متن عمومی مرا انجام نمی دهید؟

با تعریف فوق، ترجمه متون عمومی نیز نیاز به مهارت و تخصص دارند. لذا ترجمه متون عمومی نیز بصورت کاملاً حرفه ای و دقیق انجام می گردد و به بهانه های مختلف، مبلغ اضافی از شما اخذ نخواهد شد! حواسمان به شما هم هست.

نگرانی مرا بابت ترجمه تخصصی ام درک می کنید؟

مشتری ترجمه تخصصی، خواه دانشجو باشد یا غیردانشجو، چندین دغدغه دارد. اگر توانستیم این دغدغه ها و چالش ها را به خوبی بشناسیم، گام اول که همان شناخت نیاز مشتری است را طی نموده ایم. پس از آن نوبت ارائه راه حل است. البته که برای ارائه راه حل باید زیرساختهای فکری، نرم افزاری و حرفه ای را بکار ببندیم.
نیاز یک مشتری ترجمه تخصصی چیست؟
کیفیت تضمینی ترجمه تخصصی! مبادا وقت و پول را صرف ترجمه ای کنم که فاقد کیفیت است.
تعرفه مناسب و منطقی که با جیب مشتری و توان بازار همخوانی داشته باشد.
پشتیبانی مناسب از سفارش ترجمه تخصصی! دو روز دیگه اگر درخواستی بابت سفارشم داشتم، مترجم غیب نشده باشد.
گفتم غیب شدن! مترجم باید متعهد به تحویل سفارش در زمان مورد توافق باشد. اگر زمان تحویل دیگر تلفنش را هم جواب نداد من چه کنم؟
حجم ترجمه تخصصی ام بالاست و زمان من کم. یک مترجم از عهده متن تخصصی حجیم بنده بر می آید؟ اگر برنیامد، باید تمام این چالش ها را برای چند مترجم تحمل کنم؟ارزانی افراطی! بد نیست بدانید اگــر برای ترجمه تخصصی حق الزحمه منطقی به مترجم پرداخت نشود، انگیزه از مترجم سلب شده و احتمال ارائه ترجمه ماشینی به وجود می آید.راه حل: کار رو باید به کاردان سپرد. خلاص!

مختصر و مفید به سوالات شما پاسخ می دهیم:
سان تایپ کلیه سفارشات خود را من جمله ترجمه تخصصی، با ضمانت کیفیت ارائه می دهد. بدین شکل که تا تایید کیفیت سفارش توسط خود شما و در یک بازه زمانی مشخص، وجه پرداختی برای مترجم قابل برداشت نخواهد بود.
ترجمه تخصصی با دو تعرفه ترجمه دانشجویی و طلایی ارائه می گردد تا امکان دریافت ترجمه تخصصی خوب برای افرادی که بودجه کمتر و بیشتری دارند، فراهم باشد. کمی پایین تر در مورد تفاوت این دو تیپ ترجمه توضیح خواهیم داد.
پشتیبانی سان تایپ بصورت شبانه روزی در کلیه ایام سال می باشد. همچنین سفارش ترجمه تخصصی تا 48 ساعت پشتیبانی رایگان ارائه می نماید. پس از این زمان نیز بسته به درخواست مشتری، مجدداً پشتیبانی ممکن است رایگان یا با صرف مبلغی اندک همراه باشد.
از آنجایی که وجوه شما در سامانه درگاه آنلاین واسط قرار دارد، کلیه سفارشات حتماً در موعد مقرر تحویل داده خواهند شد و سان تایپ ضامن این تعهد است. در غیر اینصورت شما قادر به دریافت کل وجه بعلاوه خسارت عدم تحویل سفارش از درگاه واسط خواهید بود. البته مطمئن باشید که هرگز ناچار به ارائه چنین درخواستی نخواهید شد!
همچنین سان تایپ با در اختیار داشتن حرفه ای ترین مترجمین متون تخصصی، قادر به مدیریت و انجام کلیه سفارشات ترجمه تخصصی بدون هیچ محدودیت زمانی خواهد بود. مدیریت کلیه سفارشات با ما بوده و شما هیچ دغدغه و نگرانی نخواهید داشت.


خانم ها و آقایان این شما و این انواع ترجمه تخصصی!

ترجمه تخصصی در سان تایپ با دو کیفیت و تعرفه ارائه می گردد:
1. ترجمه تخصصی دانشجویی : در ترجمه دانشجویی، سفارش شما توسط یک مترجم متخصص به زمینه تخصصی سفارش، ترجمه و تایپ شده و پس از بازبینی توسط همین مترجم تقدیم مشتری میگردد. این تیپ از ترجمه تخصصی قابل اتکا و تخصصی بوده و از نظر هزینه برای دانشجویان مقرون به صرفه است.
2. ترجمه تخصصی طلایی : در ترجمه طلایی، سفارش شما توسط یک مترجم متخصص به زمینه تخصصی سفارش، ترجمه و تایپ میگردد و پس از بازبینی تخصصی توسط دو مترجم در مقطع دکتری تقدیم مشتری میگردد. این تیپ از ترجمه تخصصی که در مجموع توسط سه مترجم متخصص بررسی میگردد، و قابل اتکا و تخصصی بوده و از نظر هزینه برای مشتریانی که به دنبال ترجمه مناسب چاپ در ژورنالها یا همایش های علمی، تخصصی و با حساسیت ویژه ای هستند، مقرون به صرفه و مناسب است.


نرخ ترجمه متون تخصصی و عمومی:

شرح هزینه های ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی در صفحه هزینه ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و هزینه ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی قابل رویت است. هم چنین شما می توانید با ثبت سفارش، در کمتر از چند دقیقه از هزینه ترجمه متن خود مطلع شوید. همکاران ما 24 ساعته آماده ارسال فاکتور و استعلام هزینه هستند.


 • ترجمه تخصصی مقاله انگلیسی به فارسی و فارسی به انگلیسی
 • ترجمه تخصصی مقاله ISI
 • ترجمه تخصصی کتاب
 • ترجمه تخصصی وب سایت
 • ترجمه تخصصی متون مربوط به مهاجرت
 • ترجمه تخصصی دانشجویی
 • ترجمه تخصصی فایل صوتی
 • اعزام مترجم گردشگری جهت راهنمای مسافر
 • ترجمه تخصصی زیرنویس فیلم و سریال
 • ترجمه تخصصی همزمان ویژه جلسات و همایش ها
 • ترجمه تخصصی کاتالوگ و بروشور
 • ترجمه تخصصی متون اداری


کیفیت ترجمه تخصصی و سطح علمی مترجم:

در این مرکز کلیه سفارشات ترجمه تخصصی بصورت کاملا انسانی و توسط مجرب ترین مترجمین آنلاین و تخصصی کشور صورت می گیرد و هر سفارش بسته به زمینه ی علمی، به مترجم متخصص در همان رشته تخصیص پیدا میکند. لذا همه سفارشات از ضمانت کیفیت ترجمه تخصصی برخوردار خواهد بود. دقت کنید که همه ی مترجمین سان تایپ ، حداقل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و حداکثر مدرک تحصیلی دکتری داشته و در کلیه ی زمینه های علمی و گرایش های دانشگاهی، آماده ارائه خدمت می باشند.


زمان تحویل ترجمه تخصصی:

همانطور که می دانید هر مترجم، برای خود سبک و سیاق خاصی دارد. به همین دلیل توصیه می گردد که با توجه به حجم سفارشات خود، زمان مناسبی را برای انجام آنها در نظر بگیرید تا سفارش توسط یک مترجم، ترجمه و ویراستاری گردد. با این حال در صورتی که سفارش شما دارای حجم زیاد و فرصت تحویل کم باشد، همکاران ما سفارش شما را بسته به حجم پروژه، بین چندین مترجم آنلاین تقسیم خواهند کرد تا سفارش ترجمه تخصصی در زمان مورد نظر شما با کیفیت مناسب آماده تحویل باشد. دقت کنید در این شرایط، ترجمه شما دارای کیفیت بسیار خوبی خواهد بود. منتها بعلت ترجمه توسط چندین مترجم، بهتر است یکبار مورد بازبینی قرار بگیرد تا از نظر سبک و نگارش، یک دست شود. بنا به درخواست مشتری، این بازبینی نیز توسط کارشناسان ما صورت خواهد گرفت.


ملاک هر صفحه استاندارد ترجمه تخصصی:

بر اساس دستورالعمل موجود، هر صفحه استاندارد ترجمه تخصصی متن انگلیسی به فارسی یا ترجمه تخصصی متن فارسی به انگلیسی ،برابر 250 کلمه متن مبدا خواهد بود. لذا نوع و اندازه فونت و صفحات متن مبدا و حتی حجم متن ترجمه انجام شده، تاثیری در قیمت سفارش ترجمه شما نخواهد داشت. چرا که ملاک تعیین دقیق قیمت ترجمه تخصصی ،تنها تعداد کلمات متن مبدا (متن اصلی) خواهد بود. دقت کنید برای محاسبه تعداد کلمات سفارش، فایل در هر فرمتی که باشد، توسط نرم افزار انحصاری سان تایپ تبدیل به فایل ورد شده، و تعداد کلمات نهایی در فایل ورد قابل رویت خواهد بود.


فرمت فایلهای قابل پشتیبانی ترجمه تخصصی متن:

در صورتیکه سفارش شما به شکل فایل الکترونیکی باشد، کلیه ی فرمت ها در سان تایپ پشتیبانی خواهد شد. برخی از فرمت های قابل پشتیبانی عبارتند از:
doc،docx ،pdf ، psd،aspx ،php ، txt، pptx، ppt،xlsx ،csv ،png ، jpg،gif ،jpeg ،html ، htm، cs، mp3، mp4، avi، mpeg، ogg و...
پیشنهاد می گردد که ترجیحا سفارش خود را در قالب فایل Docx یا PDF ارسال نمایید.
در صورتیکه سفارش شما بصورت کاغذی بوده و امکان اسکن و یا عکس برداری از آنها را با تلفن همراه خود دارید، بهتر است که بدین شکل نسبت به به تهیه تصاویر سفارش خود اقدام نموده و آنها را برای سان تایپ ارسال نمایید.
در صورتیکه بعلت حجم بالای سفارش خود، قادر به اسکن یا عکس برداری از آنها نیستید، با پشتیبانی مرکز از بخش تماس با ما ارتباط برقرار کنید و هماهنگی لازم جهت ارسال سفارش را از طریق پست یا پیک انجام دهید.


ترجمه متون تخصصی و عمومی با دو تعرفه ویژه و دانشجویی


تخفیف ترجمه تخصصی :

سفارشات ترجمه تخصصی متن بسته به حجم سفارش و تخفیف های جشنواره های فصصلی سان تایپ از لحاظ کمیت سفارشات و شخصیت حقیقی و حقوقی مشتریان گرامی شامل حال تخفیف دانشجویی، حجمی و فصلی می گردد. برای استعلام وضعیت تخفیف، بایستی سفارش خود را برای همکاران ما از طریق منوی ثبت سفارش، تلگرام یا واتساپ رسمی مرکز ارسال کنید.


پشتیبانی ترجمه تخصصی:

دقت کنید که ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی دارای ضمانت کیفیت می باشند. با این حال در صورت درخواست مشتری، سفارش تا دو روز فرصت بازبینی و اصلاح بصورت رایگان داشته و پس از آن بنا به تشخیص واحد پشتیبانی مرکز مجدداً بصورت رایگان یا با صرف هزینه اندک همراه خواهد بود..


تایپ رایگان ترجمه تخصصی:

ترجمه تخصصی انگلیسی به فارسی و ترجمه تخصصی فارسی به انگلیسی با تایپ رایگان ارائه می گردد.
در مورد تایپ و ترجمه فرمول ها، نمودار ها، شکل ها و جداول، شما با دو رویکرد روبرو هستید که میتواند هزینه سفارش شما را دستخوش تغییر نماید.
نخست، تصویر یا همان اسکرین شات فرمولها، نمودارها، شکل ها و یا جداول سفارش شما، در متن قرار خواهد گرفت.
در صورت نیاز به تایپ و رسم فرمول، شکل و همچنین ترجمه و تایپ نمودار و یا جداول، هزینه تایپ و ترجمه هر کدام از این موارد به سفارش شما افزون خواهد شد.
در زمان ثبت سفارش قادر هستید تا نسبت به تایپ نموارد فوق الذکر یا قرار گرفتن تصویر و اسکرین شات آنها در متن، تصمیم گیری کنید.
نظرات مشتریان سان تایپ


حالا سفارش ثبت کنید و 250 کلمه ترجمه رایگان از ما هدیه بگیرید!

جای نگرانی نیست! تمامی سفارشات شامل ضمانت کیفیت هستند.تایید کیفیت کار با شماست.

همین حالا سفارش ترجمه دهید!ما را در صفحات اجتماعی دنبال کنید :

تمام حقوق این وب سایت متعلق به هلدینگ سانیور گستر سپاهان (دپارتمان مرکزی سان تایپ) است.